• недела, 21 јули 2024
Назначени 14 нови в.д. директори на јавни здравствени установи

Назначени 14 нови в.д. директори на јавни здравствени установи

Скопје, 19 јули 2024 (МИА) - Од Министерството за здравство денеска информираа дека изминатите...

Таравари: ДУИ со функцијата економски директор во Министерството за здравство ги „честеше“ своите луѓе

Таравари: ДУИ со функцијата економски директор во Министерството за здравство ги „честеше“ своите луѓе

Скопје, 18 јули 2024 (МИА) - Министерот за здравство Арбен Тараври дене...

МЗ: Отворен телефонски број за директна комуникација со министерот

МЗ: Отворен телефонски број за директна комуникација со министерот

Скопје, 15 јули 2024 (МИА) - Министерството за здравство отвори директна телефонска линија за комуни...

Мемеди: Комисијата за случајот со тримесечното бебе ќе се состане в понеделник

Мемеди: Комисијата за случајот со тримесечното бебе ќе се состане в понеделник

Скопје, 13 јули 2024 (МИА) - Директорот на Клиниката за детски болести Реџеп Мемеди во изјава за МИА...

Таравари ги нарече „смешни“ обвинувањата за недоволно вработувања на албански кадар во институции

Таравари ги нарече „смешни“ обвинувањата за недоволно вработувања на албански кадар во институции

Скопје, 5 јули 2024 (МИА) - Министерот за здравство Арбен Таравари денеска ги нарече „смешни“ обвину...

Таравари: Се надевам дека Ахмети периодов ќе се обиде да ја консолидира партијата, да расчисти одредени кадри

Таравари: Се надевам дека Ахмети периодов ќе се обиде да ја консолидира партијата, да расчисти одредени кадри

Скопје, 1 јули 2024 (МИА) - Конструктивност како опозиционер и консолидација на партијата, му посака...

Објавен тендер за компресорите на хируршките сали за Клинички, информира Таравари и најави модерно здравство и дигитализација

Објавен тендер за компресорите на хируршките сали за Клинички, информира Таравари и најави модерно здравство и дигитализација

Скопје, 1 јули 2024 (МИА) - Министерот за здравство Арбен Таравари денеска изјави дека веќе е објаве...

Таравари: Се надевам на идната владина седница ќе имаме и предлог како побргу да се реши проблемот на компресорите во салите на Клинички центар

Таравари: Се надевам на идната владина седница ќе имаме и предлог како побргу да се реши проблемот на компресорите во салите на Клинички центар

Скопје, 28 јуни 2024 (МИА) - Министерот за здравство Арбен Таравари денеска во изјава за медиуми реч...

Таравари: Нацрт законот за здравствена заштита испратен до Владата

Таравари: Нацрт законот за здравствена заштита испратен до Владата

Скопје, 28 јуни 2024 (МИА) – Измените на Законот за здравствена заштита кој предвидува спојување на...

Таравари: Има недостиг на кадар во здравството, се надевам на огромен број вработувања до крајот на годината

Таравари: Има недостиг на кадар во здравството, се надевам на огромен број вработувања до крајот на годината

Скопје, 25 јуни 2024 (МИА) - Новиот министер за здравство Арбен Таравари, денеска во изјава за медиу...

Арбен Таравари - министер за здравство

Арбен Таравари - министер за здравство

Скопје, 23 јуни 2024 (МИА) - Новиот министер за здравство Арбен Таравари е роден на 9 април 1973 год...

Таравари: Законот за в.д градоначалници е подготвен, очекуваме поддршка

Таравари: Законот за в.д градоначалници е подготвен, очекуваме поддршка

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) - Арбен Таравари вечерва и официјално потврди дека е подготвен законот со...

Таравари: Сигурен сум дека оваа влада ќе ги почне преговорите со ЕУ

Таравари: Сигурен сум дека оваа влада ќе ги почне преговорите со ЕУ

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - Арбен Таравари, кој е дел од коалицијата „В...

Тарвари: Коалицијата „Вреди“ е најдобра гаранција дека ќе продолжи европскиот пат

Тарвари: Коалицијата „Вреди“ е најдобра гаранција дека ќе продолжи европскиот пат

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - Коалицијата „Вреди“, според Арбен Таравари, е најдобра гаранција за тоа...

Милошоски: Новата влада се очекува до 20 јуни, веројатно ќе ја сочинуваат ВМРО-ДПМНЕ, „Вреди“ и ЗНАМ

Милошоски: Новата влада се очекува до 20 јуни, веројатно ќе ја сочинуваат ВМРО-ДПМНЕ, „Вреди“ и ЗНАМ

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Новата влада се очекува да биде формирана до 20 јуни и веројатно ќе ја с...

Image

Остани поврзан