• петок, 24 мај 2024

До крајот на неделава сончево и топло до 30 степени

До крајот на неделава сончево и топло до 30 степени

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - Во следните денови не се очекува значителна промена на времето, ќе се задржи сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Од четврток ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, соопшти УХМР. 

Мининалната утринска температура ќе биде во интервал од 2 до 12, а масималната дневна ќе достигне 30 степени./

Фото: МИА

Остани поврзан