• четврток, 20 јуни 2024

Во Скопје санкционирани 108 возачи

Во Скопје санкционирани 108 возачи

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се 108 мерки за прекршоци во областа на сообраќајот, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. 

Од нив, девет мерки се за возење без возачка дозвола, четири санкции за минување на црвено светло, седум мерки за користење на мобилен телефон при возење, осум санкции за некористење на сигурносен појас... бак/

Фото: Миа архива

Остани поврзан