• недела, 14 јули 2024
Курдскиот лидер Демирташ осуден во Турција на 20 години затвор

Курдскиот лидер Демирташ осуден во Турција на 20 години затвор

Анкара, 16 мај 2024 (МИА)  - Турскиот суд денеска го осуди курдскиот лидер Селахатин Демирташ н...

Image

Остани поврзан