• петок, 21 јуни 2024
Бајден ќе им понуди државјанство на илегалните имигранти доколку се во брак со Американци

Бајден ќе им понуди државјанство на илегалните имигранти доколку се во брак со Американци

Вашингтон, 18 јуни 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден денеска понуди пат до државјанст...

Новата рекламна кампања на Бајден вредна 50 милиони долари е насочена кон осудата на Трамп за кривично дело

Новата рекламна кампања на Бајден вредна 50 милиони долари е насочена кон осудата на Трамп за кривично дело

Вашингтон, 18 јуни 2024 (МИА) - Предизборниот штаб на американскиот претседател Џо Бајден ќе се фоку...

Холивудските ѕвезди собраа 28 милиони долари за кампањата на Бајден

Холивудските ѕвезди собраа 28 милиони долари за кампањата на Бајден

Вашингтон, 16 јуни 2024 (МИА) – Голем број холивудски ѕвезди, меѓу кои и Џорџ Клуни и Џулија Робертс...

Објавени правилата на дебатата меѓу Бајден и Трамп, која ќе се одржи на 27 јуни

Објавени правилата на дебатата меѓу Бајден и Трамп, која ќе се одржи на 27 јуни

Вашингтон, 16 јуни 2024 (МИА) - Американската телевизија Си-Ен-Ен ги објави правилата на дебатата на...

Ердоган: Бајден се соочува со „тест на искреност“ во справувањето со војната во Газа

Ердоган: Бајден се соочува со „тест на искреност“ во справувањето со војната во Газа

Анкара, 15 јуни 2024 (МИА) - Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека американск...

Бајден во Лос Анџелес собира средства за неговата кампања со Обама и актерите

Бајден во Лос Анџелес собира средства за неговата кампања со Обама и актерите

Лос Анџелес, 15 јуни 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска во Лос Анџелес ќе п...

Доналд Трамп и Џозеф Бајден, најстарите претседателски кандидати во американската историја

Доналд Трамп и Џозеф Бајден, најстарите претседателски кандидати во американската историја

Вашингтон, 14 јуни 2024 (МИА) - Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска полни 78 го...

Бајден: Не очекувам во блиска иднина да се постигне договор за прекин на огнот во Газа

Бајден: Не очекувам во блиска иднина да се постигне договор за прекин на огнот во Газа

Вашингтон, 13 јуни 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џозеф Бајден рече дека не очекува да се по...

САД и Украина потпишаа долгорочен безбедносен договор на Г7 (ДПЛ)

САД и Украина потпишаа долгорочен безбедносен договор на Г7 (ДПЛ)

Бари, 13 јуни 2024 (МИА) - Претседателите на Соединетите Американски Држави и Украина денеска потпиш...

САД и Украина потпишаа долгорочен безбедносен договор на Г7

САД и Украина потпишаа долгорочен безбедносен договор на Г7

Бари, 13 јуни 2024 (МИА) - Претседателите на САД и Украина, Џо Бајден и Володимир Зеленски потпишаа...

АНСА: Бајден нема да присуствува на вечерата за лидерите на Г7 организирана од Матарела

АНСА: Бајден нема да присуствува на вечерата за лидерите на Г7 организирана од Матарела

Борго Ењација, 13 јуни 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе ја прескокне вече...

Бајден и Зеленски ќе потпишат долгорочен безбедносен договор на Г7

Бајден и Зеленски ќе потпишат долгорочен безбедносен договор на Г7

Бари, 12 јуни 2024 (МИА) - Претседателот Џо Бајден и претседателот Володимир Зеленски утре ќе потпиш...

Бајден замина на самитот на Г7

Бајден замина на самитот на Г7

Вашингтон, 12 јуни 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден денеска замина за Италија на сре...

Израел вели дека планот на Бајден за Газа не е во спротивност со неговите воени цели

Израел вели дека планот на Бајден за Газа не е во спротивност со неговите воени цели

Тел Авив, 11 јуни 2024 (МИА) - Планот за прекин на огнот во Газа претставен од американскиот претсед...

Вашингтон пост: Бајден ја укина забраната за употреба на американско оружје од украинскиот полк Азов

Вашингтон пост: Бајден ја укина забраната за употреба на американско оружје од украинскиот полк Азов

Вашингтон, 11 јуни 2024 (МИА) - Администрацијата на претседателот Џо Бајден ќе ја укине забраната на...

Image

Остани поврзан