• четврток, 18 јули 2024
Алаба ќе биде опериран, го пропушта ЕП 2024

Алаба ќе биде опериран, го пропушта ЕП 2024

Мадрид, 17 мај 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Реал Мадрид и репрезентацијата на Австрија, Давид Алаба...

Алаба ќе ги пропушти октомвриските натпревари на австриската репрезентација

Алаба ќе ги пропушти октомвриските натпревари на австриската репрезентација

Мадрид, 9 октомври 2023 (МИА) - Давид Алаба ќе ги пропушти натпреварите на австриската репрезентациј...

Алаба и Рудигер се повредија, неизвесни за натпреварот со Џирона

Алаба и Рудигер се повредија, неизвесни за натпреварот со Џирона

Мадрид, 28 септември 2023 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, по победата над Лас Палма...

Алаба надвор од терените еден месец, Родриго десетина дена

Алаба надвор од терените еден месец, Родриго десетина дена

Мадрид, 23 февруари 2023 (МИА) - Да...

Анчелоти ќе ги има на располагање Алаба за финалето на Лигата на шампионите

Анчелоти ќе ги има на располагање Алаба за финалето на Лигата на шампионите

 Мадрид, 25 мај 2022 (МИА) - Дефанзивецот на Реал Мадрид, Давид Алаба изјави дека е подготвен да игра в...

Алаба неизвесен за реваншот на Реал против Манчестер сити

Алаба неизвесен за реваншот на Реал против Манчестер сити

Мадрид, 3 мај 2022 (МИА) -

Боатенг за Алаба кој го бакна амблемот на Реал: Не правете врева, секој знае колку му значи Баерн на Давид

Боатенг за Алаба кој го бакна амблемот на Реал: Не правете врева, секој знае колку му значи Баерн на Давид

Лион, 4 септември 2021 (МИА) - Дефанзивецот на Лион, Жером Боатенг, се заложи за Давид Алаба, кој го ба...

Алаба во Реал ќе заработува 20 милиони евра по сезона

Алаба во Реал ќе заработува 20 милиони евра по сезона

Минхен, 31 јули 2021 (МИА) - Германскиот весник „Шпигел“ ги објави денеска финансиските детали од транс...

Алаба позитивен на коронавирус

Алаба позитивен на коронавирус

Мадрид, 28 јули 2021 (МИА) – Новото засилување на Реал Мадрид, дефанзивецот Давид Алаба, е позитивен на...

Реал го претстави Алаба (видео)

Реал го претстави Алаба (видео)

Мадрид, 21 јули 2021 (МИА) - Реал Мадрид денес го претстави дефанзивецот Давид Алаба како нов играч на...

Алаба: Австриската репрезентација даде сè, но на крајот не беше наградена за нејзината добра игра

Алаба: Австриската репрезентација даде сè, но на крајот не беше наградена за нејзината добра игра

Лондон, 27 јуни 2021 (МИА) - Капитенот на австриската репрезентација Давид Алаба ги сумираше впечатоцит...

Реал Мадрид ќе потпише договор со Алаба до 2025 година

Реал Мадрид ќе потпише договор со Алаба до 2025 година

Мадрид, 29 март 2021 (МИА) - Дефанзивецот на Баерн, Давид Алаба ќе потпише договор со Реал Мадрид, обја...

Лапорта има намера да ги донесе на „Камп ноу“ Алаба и Агуеро

Лапорта има намера да ги донесе на „Камп ноу“ Алаба и Агуеро

Барселона, 9 март 2021 (МИА) - Плановите за трансфери на новиот претседател на Барселона, Жоан Лапорта...

Алаба сака да игра во средниот ред во новиот клуб, тој им постави ваков услов на Реал Мадрид и ПСЖ

Алаба сака да игра во средниот ред во новиот клуб, тој им постави ваков услов на Реал Мадрид и ПСЖ

Минхен, 25 февруари 2021 (МИА) - Сè уште не е познато во кој клуб ќе ја продолжи кариерата дефанзивец Д...

Реал Мадрид се согласи на договор со Алаба

Реал Мадрид се согласи на договор со Алаба

Мадрид, 19 јануари 2021 (МИА) - Дефанзивецот на Баерн Минхен, Давид Алаба, кариерата ќе ја продолжи во...

Image

Остани поврзан