• петок, 21 јуни 2024
Џафери присуствуваше на настан со кој се одбележа основањето на Музичкиот ансамбл Тетово

Џафери присуствуваше на настан со кој се одбележа основањето на Музичкиот ансамбл Тетово

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) - Премиерот во техничката Влада Талат Џафери присуствуваше на настан с...

Кортни Лав не е обожавателка на Тејлор Свифт

Кортни Лав не е обожавателка на Тејлор Свифт

Лос Анџелес, 16 април 2024 (МИА) - Американската рок-пејачка и вдовица на рокерот Курт Кобејн, Кортн...

Концерт по повод 50 години музичка кариера на Мики Јовановски - Џафер

Концерт по повод 50 години музичка кариера на Мики Јовановски - Џафер

Скопје,13 април 2024 (МИА) - По повод 50 години музичка кариера Мики Јо...

Музичкото училиште „Стефан Гајдов“ од Велес со завршен настан за Еразмус плус проектот „Музика во Инклузија“

Музичкото училиште „Стефан Гајдов“ од Велес со завршен настан за Еразмус плус проектот „Музика во Инклузија“

Велес, 29 февруари 2024 (МИА) - Ученици, родители, двајца наставници од...

Ашер се ожени по третпат

Ашер се ожени по третпат

Лас Вегас, 13 февруари 2024 (МИА) - Американскиот пејач Ашер и неговата пет години помлада девојка Џ...

„Квин“ го продава својот музички каталог за 1,2 милијарди долари

„Квин“ го продава својот музички каталог за 1,2 милијарди долари

Лондон, 9 февруари 2024 (МИА) - Повеќе од 50 години откако британската група „Квин“ го објави својот...

Ник Кејв и Ворен Елис одговорни за музиката за филмот „Back To Black“ за Ејми Вајнхаус

Ник Кејв и Ворен Елис одговорни за музиката за филмот „Back To Black“ за Ејми Вајнхаус

Лос Анџелес, 8 февруари 2024 (МИА) - Режисерот на „Back To Black“ (Враќање кон црнината)

Општина Центар и Игор Џамбазов го одбележаа роденденот на маестро Џамбазов

Општина Центар и Игор Џамбазов го одбележаа роденденот на маестро Џамбазов

Скопје, 3 февруари 2024 (МИА) - Со промоција на муралот посветен на маестро Александар Џамбазов во Д...

Рокери критикувачи на Путин, притворени во Тајланд, бараат помош од УНХЦР

Рокери критикувачи на Путин, притворени во Тајланд, бараат помош од УНХЦР

Бангкок, 31 јануари 2024 (МИА) - Член на рок-бендот „Би-2“ од Русија којшто е критички настроен кон...

Бритни Спирс му се извини на Џастин Тимберлејк и ја пофали неговата песна

Бритни Спирс му се извини на Џастин Тимберлејк и ја пофали неговата песна

Лос Анџелес, 30 јануари 2024 (МИА) - Aмериканската поп-ѕвезда Бритни Спирс јавно му се извини на нек...

„Дискотеката Детур“ пролетва на Швајцарските Алпи

„Дискотеката Детур“ пролетва на Швајцарските Алпи

Берн, 27 декември 2023 (МИА) - „Детур Дискотек“ е ноќен клуб којшто носи добра забава во најоддалече...

Слеш: На пуст остров би ја понел само музиката на „Ролинг стоунс“

Слеш: На пуст остров би ја понел само музиката на „Ролинг стоунс“

Лос Анџелес, 8 ноември 2023 (МИА) - Гитаристот на „Ганс ен' розис“, Сол Хадсон - „Слеш“ е еден од на...

Концерт на Ана Пандевска во Музејот на македонската борба

Концерт на Ана Пандевска во Музејот на македонската борба

Скопје, 14 октомври 2023 (МИА) - Во Музејот на македонската борба денеска со почеток во 12 часот ќе...

Започнува музичкиот фестивал АНДЕРФЕСТ

Започнува музичкиот фестивал АНДЕРФЕСТ

Скопје, 13 октомври 2023 (МИА) – Во Младинскиот културен центар (МКЦ) денеска започнува музичкиот фе...

На 20 и 21 октомври 38. издание на „Макфест“

На 20 и 21 октомври 38. издание на „Макфест“

Скопје, 12 октомври 2023 (МИА) – Триесет и осмото издание на Фести...

Image

Остани поврзан