• петок, 21 јуни 2024
Берген - најврнежливиот град во Европа

Берген - најврнежливиот град во Европа

Берген, 11 јyни 2024 (МИА) - Интернет-пребарувачот за изнајмување сместувачки капацитети, „Холид“, к...

Топ-10: Гренобл е град со најдобар квалитет на живот во светот

Топ-10: Гренобл е град со најдобар квалитет на живот во светот

Оксфорд, 7 јyни 2024 (МИА) - Квалитетот на живот е важен показател што вообичаено се зема предвид пр...

Невреме со град во Демир Капија 

Невреме со град во Демир Капија 

Демир Капија, 2 јуни 2024 (МИА) - Невреме со врнежи од град ја зафати попладнево општината Демир Кап...

Од градот уништени земјоделски површини во Липково и Старо Нагоричане, излеана Крива Река во североистокот

Од градот уништени земјоделски површини во Липково и Старо Нагоричане, излеана Крива Река во североистокот

Куманово, 22 мај 2024 (МИА) - Граѓани денеска алармираат дека во Куманово поради обилните врнежи има...

Едно лице загина во невремето што попладнево ја погоди Србија

Едно лице загина во невремето што попладнево ја погоди Србија

Белград, 21 мај 2024 (МИА) - Во силното невреме што го зафати Сомбор и околината околу 17 часот, едн...

Интензивни врнежи од дожд и град го зафатија кумановско 

Интензивни врнежи од дожд и град го зафатија кумановско 

Куманово, 21 мај 2024 (МИА) - Интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер попладнево го зафати пошир...

Јапонски град постави „блокада“ за туристи

Јапонски град постави „блокада“ за туристи

Фуџикавагучико, 21 мај 2024 (МИА) - Јапонскиот град Фуџикавагучико денеска постави...

Општина Гостивар спроведе акција за чистење на градот

Општина Гостивар спроведе акција за чистење на градот

Гостивар, 17 мај 2024 (МИА) - Општина Гостивар во соработка со невладината организација МАМ и Ц...

Променливо облачно, попладне дожд, грмежи и град

Променливо облачно, попладне дожд, грмежи и град

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Синоптичарите за денеска најавуваат променливо облачно време, попладне и...

Јанџин, Кина, „Најтесниот град во светот“

Јанџин, Кина, „Најтесниот град во светот“

Јанџин, 15 април 2024 (МИА) - Градот Јанџин во покраината Јунан, јужна Кина, е единствен во светот п...

Силно невреме и град во провинцијата Џиангси во источна Кина, загинаа осум лица

Силно невреме и град во провинцијата Џиангси во источна Кина, загинаа осум лица

Пекинг, 3 април 2024 (МИА) - Силното невреме и град уби седум лица во источната кинеска провинција Џ...

Јанџин во Кина - „најтесниот  округ“  на светот

Јанџин во Кина - „најтесниот округ“ на светот

Жаотонг, 6 февруари 2024 (МИА) - Меѓу стрмните планински карпи покриени со зеленило, во североисточн...

Се уште на сила решението за определување заштитни зони по појавата на африканска свинска чума во делчевското село Град

Се уште на сила решението за определување заштитни зони по појавата на африканска свинска чума во делчевското село Град

Делчево, 14 декември 2023 (МИА) - По појавата на африканска свинска чум...

Скопје четврти на топ-10 листата главни градови во Европа за најдобри ергенски и момински забави

Скопје четврти на топ-10 листата главни градови во Европа за најдобри ергенски и момински забави

Скопје, 29 ноември 2023 (МИА) - Скопје се најде во друштво со Лондон, Прага и Берлин, како еден од т...

Потопен древен град - туристичка атракција во источна Кина

Потопен древен град - туристичка атракција во источна Кина

Пекинг, 29 ноември 2023 (МИА) - На длабочина од 40 метри, дното на езерото Ќијандао во Кина сведочи...

Image

Остани поврзан