• понеделник, 22 јули 2024
Шумски пожар во Грција во близина на граничниот премин Богородица (ДПЛ)

Шумски пожар во Грција во близина на граничниот премин Богородица (ДПЛ)

Атина, 17 јули 2024 (МИА) – Шумски пожар избувна во северниот дел на Грција во непосредна близина на...

Шумски пожар во Грција во близина на граничниот премин Богородица

Шумски пожар во Грција во близина на граничниот премин Богородица

Атина, 17 јули 2024 (МИА) – Шумски пожар избувна во близина на граничниот премин Богородица од грчка...

Мицотакис: Најголемото оружје со кое располагаме е тоа што Грција е „надзорник“ на европскиот тек на Скопје

Мицотакис: Најголемото оружје со кое располагаме е тоа што Грција е „надзорник“ на европскиот тек на Скопје

Атина, 16 јули 2024 (МИА) – Грција очигледно е дека има оружја и не мислам на оружјата што произлегу...

ЕУ распореди четири хеликоптери и три авиони во земјава како помош за гаснење на пожарите (ДПЛ) 

ЕУ распореди четири хеликоптери и три авиони во земјава како помош за гаснење на пожарите (ДПЛ) 

Брисел, 16 јули 2024 (МИА) - Европската комисија донесе одлука да мобилизира помош за Северна Македо...

ЕУ распореди четири хеликоптери и три авиони во земјава како помош за гаснење на пожарите 

ЕУ распореди четири хеликоптери и три авиони во земјава како помош за гаснење на пожарите 

Брисел, 16 јули 2024 (МИА) - Европската комисија донесе одлука да мобилизира помош за Северна Македо...

Дачиќ ги испрати српските пожарникари и хеликоптерот Ка-32 во Северна Македонија

Дачиќ ги испрати српските пожарникари и хеликоптерот Ка-32 во Северна Македонија

Белград, 16 јули 2024 (МИА) - Српскиот вицепремиер и министер за внатре...

Герапетритис: Новиот политички и државен врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа

Герапетритис: Новиот политички и државен врв на Северна Македонија систематски го прекршува Договорот од Преспа

Атина, 14 јули 2024 (МИА) – Ставот дека „државниот врв на Северна Македонија систематски го прекршув...

Хелсиншкиот комитет: Извештај за потребите и приоритетите на ЛГБТИ+ луѓето во Република Северна Македонија

Хелсиншкиот комитет: Извештај за потребите и приоритетите на ЛГБТИ+ луѓето во Република Северна Македонија

Скопје, 12 јули 2024Хелсиншкиот комитет за човекови права – Скопје во рамки на проектот „Пол...

Мицотакис: Грција нема да ги открие „оружјата“ што ѝ се на располагање доколку соседната земја продолжи со актуелната тактика

Мицотакис: Грција нема да ги открие „оружјата“ што ѝ се на располагање доколку соседната земја продолжи со актуелната тактика

Атина, 12 јули 2024 (МИА) – Грција во овој момент нема да ги открие „ор...

Маринакис: Европскиот пат на Северна Македонија поминува низ Грција

Маринакис: Европскиот пат на Северна Македонија поминува низ Грција

Атина, 11 јули 2024 (МИА) – Владата и премиерот Кирјакос Мицотакис следат одговорна надворешна полит...

Мицотакис: Прекршувањето или селективното спроведување на Договорот од Преспа ќе ја загрози стабилноста и безбедноста во регионот

Мицотакис: Прекршувањето или селективното спроведување на Договорот од Преспа ќе ја загрози стабилноста и безбедноста во регионот

Атина, 10 јули 2024 (МИА) – Прекршувањето или селективното спроведување на Договорот од Преспа ќе ја...

Главчев: Скопје и Софија треба да работат на намалување на тензиите 

Главчев: Скопје и Софија треба да работат на намалување на тензиите 

Вашингтон, 10 јули 2024 (МИА) - На вчерашната средба со македонскиот премиер Христијан Мицкоски разг...

Во денешната официјална програма на Мицотакис во Вашингтон не е предвидена средба со Мицкоски

Во денешната официјална програма на Мицотакис во Вашингтон не е предвидена средба со Мицкоски

Атина, 10 јули 2024 (МИА) – Во официјалната програма на грчкиот премиер...

Мицотакис: Најфундаменталниот аспект на Договорот Преспа е името Северна Македонија кое мора да се користи и во внатрешноста и надвор

Мицотакис: Најфундаменталниот аспект на Договорот Преспа е името Северна Македонија кое мора да се користи и во внатрешноста и надвор

Атина, 9 јули 2024 (МИА) – Кога слушам дека новата Влада на Северна Македонија во внатрешноста на зе...

Амирас: Од грчка страна не е планирана средба на Мицотакис со Мицкоски

Амирас: Од грчка страна не е планирана средба на Мицотакис со Мицкоски

Атина, 9 јули 2024 (МИА) – Ставот дека прашањето со „прекршувањето на Договорот од Преспа од соседна...

Image

Остани поврзан