• петок, 21 јуни 2024
Интер преговара за играч од Џенова

Интер преговара за играч од Џенова

Милано, 18 април 2024 (МИА) -  Интер работи на изборот за новата сезона. „Нероазурите“ започнаа...

Кришито најави крај на кариерата

Кришито најави крај на кариерата

Џенова, 20 мај 2023 (МИА) – Фудбалерот на Џенова, Доменико Кришито објави дека се повлекува од профе...

Кришито реши да ја продолжи кариерата

Кришито реши да ја продолжи кариерата

Џенова, 21 декември 2022 (МИА) – Италијанскиот фудбалер Доменико Кришито реши д...

Кришито останува во Џенова, сака да му помогне на тимот да избегне испаѓање

Кришито останува во Џенова, сака да му помогне на тимот да избегне испаѓање

Џенова, 7 март 2022 (МИА) - Доменико Кришито нема да му се приклучи на Торонто о...

Раководството на Џенова одлучи да му даде уште една шанса на Шевченко

Раководството на Џенова одлучи да му даде уште една шанса на Шевченко

Рим, 10 јануари 2022 (МИА) - Тренерот на Џенова, Андриј Шевченко ќе ја задржи функцијата во блиска идни...

Шира: Џенова може да го разреши Шевченко во следните неколку часа

Шира: Џенова може да го разреши Шевченко во следните неколку часа

Рим, 10 јануари 2022 (МИА) - Тренерот на Џенова, Андриј Шевченко може да добие отказ, објави на Твитер...

Шевченко нов тренер на Џенова

Шевченко нов тренер на Џенова

Џенова, 7 ноември 2021 (МИА) - Поранешниот селектор на украинската репрезентација Андриј Шевченко потпи...

Шира: Шевченко ќе биде новиот тренер на Пандев во Џенова

Шира: Шевченко ќе биде новиот тренер на Пандев во Џенова

Рим, 6 ноември 2021 (МИА) - Поранешниот селектор на украинската фудбалска репрезентација Андриј Шевченк...

Гатузо ja одби Џенова

Гатузо ja одби Џенова

Рим, 28 октомври 2021 (МИА) - Џенаро Гатузо одби да ја води Џенова, објави новинарот Николо Шира. Споре...

Пандев ќе одигра уште една сезона за Џенова

Пандев ќе одигра уште една сезона за Џенова

Џенова, 13 август 2021 (МИА) – Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и следната сезона ќе настапу...

Пандев стрелец и асистент во поразот на Џенова од Аталанта

Пандев стрелец и асистент во поразот на Џенова од Аталанта

Џенова, 15 мај 2021 (МИА) – Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев имаше уште едно добро издание з...

Пандев по двата гола против Наполи не е сигурен во плановите за пензија

Пандев по двата гола против Наполи не е сигурен во плановите за пензија

Џенова, 7 февруари 2021 (МИА) – Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев кој синоќа со два гола беше...

Маран си замина од Џенова, Балдарини по четврти пат ќе седне на тренерското место

Маран си замина од Џенова, Балдарини по четврти пат ќе седне на тренерското место

Џенова, 21 декември 2020 (МИА) – Тренерот на Џенова, Роландо Маран ја напушти функцијата во тимот за ко...

Џенова испушти победа против Фиорентина, Пандев остана на клупа

Џенова испушти победа против Фиорентина, Пандев остана на клупа

Фиренца, 8 декември 2020 (МИА) – Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев остана...

Пандев во Џенова добива засилување од Интер

Пандев во Џенова добива засилување од Интер

Џенова, 25 септември 2020 (МИА) – Калчолигашот Џенова го позајми напаѓачот на Интер, Даријан Малес. За...

Image

Остани поврзан