• недела, 19 мај 2024

Приведено лице барано со централна потерница

Приведено лице барано со централна потерница

Скопје, 25 мај 2023 (МИА) - Полициски службенициденеска го привеле Н.М.(58) од Скопје, по кого била распишана централна потерница со која се барал по наредба од Основен кривичен суд - Скопје како осудено лице на казна затвор од две години за сторено кривично дело по чл.383 од Кривичниот законик. Т

Тој ќе биде предаден на надлежната казнено - поправна установа, соопшти МВР./

Остани поврзан