• вторник, 16 јули 2024

Поради сообраќајка затворен патот Берово – Струмица во двата правци

Поради сообраќајка затворен патот Берово – Струмица во двата правци

Скопје, 20 јуни 2024 (МИА) - Поради случена сообраќајна незгода, патниот правец Берово – Струмица е затворен за сообраќај во двата правци, информираат од АМСМ.

Како што посочуваат, патот е затворен од 16:20 часот.бт/дма/

Фото: МИА Архива

 

Остани поврзан