• вторник, 16 јули 2024

НБА: Далас со висока победа се избори за петти натпревар

НБА: Далас со висока победа се избори за петти натпревар

 

Далас, 15 јуни 2024 (МИА) – Кошаркарите на Далас се изборија за петти натпревар од финалето во НБА лигата, совладувајќи го синоќа Бостон на домашен терен со убедливи 122-84.

Лука Дончиќ постигна 25 од своите 29 поени во првото полувреме, а Кајри Ирвинг додаде 21 поени за Далас, кој сега ја намали негативата на 3-1 во серијата до четири победи.

Најефикасни во редовите на Бостон беа Џејсон Тејтум со 15 и Сем Хаузер со 14 поени.

Серијата сега се враќа во Бостон каде в понеделник на програмата е петтиот натпревар. ег ФОТО: Фејсбук

Остани поврзан