• четврток, 18 јули 2024
Кејн ги загуби сите шест финалиња досега во кариерата

Кејн ги загуби сите шест финалиња досега во кариерата

Лондон, 15 јули 2024 (МИА) – Напаѓачот Хари Кејн како дел од репрезентацијата на Англија загуби...

Меси се повреди и не го доигра во финалето на Копа Америка

Меси се повреди и не го доигра во финалето на Копа Америка

Мајами, 15 јули 2024 (МИА) – Капитенот на Аргентина, Лионел Меси се повреди во финалето на Копа Амер...

Финалето на Купот на Америка започна со задоцнување од 1 час и 20 минути поради стампедо надвор од стадионот

Финалето на Купот на Америка започна со задоцнување од 1 час и 20 минути поради стампедо надвор од стадионот

Мајами, 15 јули 2024 (МИА) - Почетокот на финалето на Копа Америка помеѓу Аргентина и Колумбија беше...

Ѓоковиќ за поразот во финалето на Вимблдон: Ова очигледно не е резултатот што го посакував

Ѓоковиќ за поразот во финалето на Вимблдон: Ова очигледно не е резултатот што го посакував

Лондон, 14 јули 2024 (МИА) – Дваесет и четирикратниот гренд слем победник Новак Ѓоковиќ го коментира...

Пораз на Ѓорческа во финалето на фјучрсот во Рим

Пораз на Ѓорческа во финалето на фјучрсот во Рим

Рим, 14 јули 2024 (МИА) - Македонската тенисерка Лина Ѓорческа го загуби финалниот меч на ИТФ фјучрс...

Алкараз за финалето на Вимблдон 2024: Се трудам да не размислувам за одбрана на титулата

Алкараз за финалето на Вимблдон 2024: Се трудам да не размислувам за одбрана на титулата

Лондон, 13 јули 2024 (МИА) - Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз објасни со какви размислувања доаѓа во...

Ѓорческа финалистка на фјучрсот во Рим

Ѓорческа финалистка на фјучрсот во Рим

Рим, 13 јули 2024 (МИА) - Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа попладнево во полуфиналето н...

Десетто Вимблдон финале за Ѓоковиќ

Десетто Вимблдон финале за Ѓоковиќ

  Лондон, 12 јули 2024 (МИА) – Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето...

Шпанија е фаворит во финалето: Герет Саутгејт го префрли притисокот врз ривалите

Шпанија е фаворит во финалето: Герет Саутгејт го префрли притисокот врз ривалите

Берлин, 12 јули 2024 (МИА) - Фудбалската репрезентација на Англија ќе се сретне со Шпанија во финале...

Кралот Чарлс им честиташе на англиските фудбалери: Мислете на крвниот притисок на нацијата

Кралот Чарлс им честиташе на англиските фудбалери: Мислете на крвниот притисок на нацијата

Лондон, 11 јули 2024 (МИА) – Британскиот крал Чарлс ѝ честиташе на англиската фудбалска репрезен...

Летексие ќе ја дели правдата на финалето на Евро 2024

Летексие ќе ја дели правдата на финалето на Евро 2024

Берлин, 11 јули 2024 (МИА) - Французинот Франсоа Летексие е назначен за главен судија на финалниот н...

Колумбија го победи Уругвај и се пласираше во финалето на Копа Америка

Колумбија го победи Уругвај и се пласираше во финалето на Копа Америка

Шарлот, 11 јули 2024 (МИА) – Репрезентацијата на Колумбија ноќеска во Шарлот (САД) ја совлада селекц...

ЕВРО2024: Англија со гол во судиското продолжение обезбеди финале

ЕВРО2024: Англија со гол во судиското продолжение обезбеди финале

  Дортмунд, 10 јули 2024 (МИА) – Англија е вториот финалист на Европското фудбалско прв...

Дешам останува селектор на Франција

Дешам останува селектор на Франција

  Париз, 10. јули 2024 (МИА) – Селекторот на француската фудбалска репрезентација, Диди...

Аргентина ја победи Канада и се пласираше во финалето на Копа Америка

Аргентина ја победи Канада и се пласираше во финалето на Копа Америка

Ист Радерфорд,10 јули 2024 (МИА) - Репрезентацијата на Аргентина ноќеска ја победи селекцијата на Ка...

Image

Остани поврзан