• недела, 16 јуни 2024

Започна гласањето во општина Маврово и Ростуше

Започна гласањето во општина Маврово и Ростуше

Гостивар, 8 мај 2024 (МИА) – Во општина Маврово и Ростуше утрово започнаа редовните парламентарни избори и втор круг од претседателските избори.

Според претседателот на ОИК, Абдулреџеп Агаи сите 39 избирачки места се отворени на време и гласањето е во тек.

На избирачкиот список за претседател запишани се 10.343, а избор на пратеници 10.353 граѓани.

Вчера, од пријавени 68, правото на глас го искористиле 67 граѓани кои претходно доставија барања до ОИК. згм/лв/

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан