• петок, 17 мај 2024

Ди Каприо како Френк Синатра во новиот филм на Мартин Скорсезе

Ди Каприо како Френк Синатра во новиот филм на Мартин Скорсезе

Лос Анџелес, 18 април 2024 (МИА) - Американскиот глумец Леонардо ди Каприо наводно ја добил улогата на Френк Синатра во новиот филм на режисерот Мартин Скорсезе.

Проектот е во рана претпродукција. 

Улогата на Ава Гарднер, според првичните наводи, ќе ѝ припадне на Џенифер Лоренс, со која Ди Каприо глумеше на филмот „Не гледај нагоре“ (Don't Look Up) којшто беше номиниран за неколку „Оскари“.  си/

Фото: МИА архива

Остани поврзан