• петок, 21 јуни 2024
Ди Каприо како Френк Синатра во новиот филм на Мартин Скорсезе

Ди Каприо како Френк Синатра во новиот филм на Мартин Скорсезе

Лос Анџелес, 18 април 2024 (МИА) - Американскиот глумец Леонардо ди Каприо наводно ја добил улогата...

Ди Каприо снима нов филм

Ди Каприо снима нов филм

Лос Анџелес, 6 февруари 2024 (МИА) - Објавени се првите фотографии од новиот филм со холивудскиот гл...

Австралиец им испраќал пакети од својот измет и урина на Леонардо ди Каприо и Џeред Лето, доби условна затворска казна

Австралиец им испраќал пакети од својот измет и урина на Леонардо ди Каприо и Џeред Лето, доби условна затворска казна

Лос Анџелес, 17 август 2023 (МИА) - Mаж од Австралија вчера доби двегодишна условна затворска казна...

Зошто Ди Каприо е меѓу омилените глумци на Скорсезе?

Зошто Ди Каприо е меѓу омилените глумци на Скорсезе?

Лос Анџелес, 18 мај 2023 (МИА) - Американскиот режисер Мартин Скорсезе во интервју за „Дедлајн“ (

Кристијан Бејл: Ме прославија улоги што Ди Каприо ги одбиваше

Кристијан Бејл: Ме прославија улоги што Ди Каприо ги одбиваше

Лос Анџелес, 6

Мартин Скорсезе ќе снима нов филм со Ди Каприо

Мартин Скорсезе ќе снима нов филм со Ди Каприо

Лос Анџелес, 3 август 2022 (МИА) -

Ди Каприо издејствувал комерцијална забрана за свој филм

Ди Каприо издејствувал комерцијална забрана за свој филм

Лос Анџелес, 28 јули 2022 (МИА) - „Волкот од Волстри...

Ди Каприо внесе и малку „гламур“ на Конференцијата на ОН за климата

Ди Каприо внесе и малку „гламур“ на Конференцијата на ОН за климата

Глазгов, 3 ноември 2021 (МИА) - Американскиот глумец Леонардо ди Каприо в...

Леонардо ди Каприо и Роберт де Ниро бараат донации и статисти за наредниот филмски хит

Леонардо ди Каприо и Роберт де Ниро бараат донации и статисти за наредниот филмски хит

Лос Анџелес, 16 април 2020 (МИА) - Глумците Леонардо ди Каприо и Роберт де Ниро на они...

Image

Остани поврзан