• сабота, 13 април 2024

Дел од општина Центар без вода

Дел од општина Центар без вода

Скопје, 5 март 2024 (МИА) - Без вода денеска од 9:15 часот се дел од корисниците лоцирани на улицата „Орце Николов“ во општина Центар. 

Како што информира ЈП „Водовод и канализација“ -  Скопје, прекинот е поради дефект на приклучна цевка на улицата „Орце Николов“ број 190. 

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување со работните активности. мд/са/

Фото: МИА архива 

Остани поврзан