• сабота, 13 април 2024

Во Скопје 141 санкционирани возачи, 59 за брзо возење

Во Скопје 141 санкционирани возачи, 59 за брзо возење

Скопје, 3 март 2024 (МИА) - На територија на Град Скопје во контролите во областа на сообраќајот во текот на вчерашниот ден се изречени вкупно 141 мерка, соопштија од МВР.

За возење повеќе од дозволената брзина изречени се 59 санкции, 10 мерки за возење без возачка дозвола, девет санкции за управување под дејство на алкохол...

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.цр/

Фото: МИА архива

Остани поврзан