• сабота, 30 септември 2023

Без вода дел од улиците „Иван Манолев и „Алпи“

Без вода дел од улиците „Иван Манолев и „Алпи“

Скопје, 31 мај 2023 (МИА) - Поради дефект на приклучна цевка 5/4 на ул „Иван Манолев“ 219а, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од улиците „Иван Манолев и дел од „Алпи“.

Од ЈП Водовод и канализација -  Скопје информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9:30 часот до завршување со санација на дефектот. дма/

 

Фото:МИА архива

Остани поврзан