• петок, 21 јуни 2024
Манчестер сити и Интер со најмногу играчи на ЕВРО2024

Манчестер сити и Интер со најмногу играчи на ЕВРО2024

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Најмногу играчи на претстојното Европско фудбалско првенство ќе има...

Мартинез ќе потпише нов договор со Интер

Мартинез ќе потпише нов договор со Интер

Милано, 31 мај 2024 (МИА) - Капитенот на Интер, Лаутаро Мартинез конечно ќе потпише нов договор со к...

Италијанските гиганти во „лов“ на Гудмундсон

Италијанските гиганти во „лов“ на Гудмундсон

Рим, 14 мај 2024 (МИА) – Италијанските фудбалски гиганти Интер, Јувентус и Наполи покажуваат гол...

Пиоли: Интер оваа година беше посилен од сите, не само Милан

Пиоли: Интер оваа година беше посилен од сите, не само Милан

Милано, 12 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Милан, Стефано Пиоли го сподели своето мислење за шампионато...

Барела ќе остане во Интер за рекордна сума

Барела ќе остане во Интер за рекордна сума

Рим, 10 мај 2024 (МИА) – Италијанскиот репрезентативец Николо Барела се согласил да го обнови до...

Начо се сели од Реал во САД или Саудиска Арабија

Начо се сели од Реал во САД или Саудиска Арабија

Мадрид, 9 мај 2024 (МИА) – Дефанзивецот на Реал Мадрид Начо Фернандез ќе го напушти мадридскиот...

Инзаги: Сакам сите од сегашниот состав да останат и за следната сезона

Инзаги: Сакам сите од сегашниот состав да останат и за следната сезона

Милано, 5 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Интер, Симоне Инзаги, изрази надеж дека клубот ќе може да ги...

Меси се запиша во историјата на МЛС лигата – гол и пет асистенции

Меси се запиша во историјата на МЛС лигата – гол и пет асистенции

Мајами, 5 мај 2024 (МИА) - Мајами веројатно беше разочаран од НБА тимот кој беше елиминиран на старт...

Интер би можел да го продаде Дамфрис

Интер би можел да го продаде Дамфрис

Милано, 4 мај 2024 (МИА) - Интер би можел да продаде еден од своите клучни играчи. Станува збор за Д...

Меси сака играч кој ќе му асистира во Интер

Меси сака играч кој ќе му асистира во Интер

Мајами, 4 мај 2024 (МИА) - Интер Мајами оствари контакт со второлигашот Реџина за трансфер на талент...

Санчез на лето ќе го напушти Интер како слободен играч

Санчез на лето ќе го напушти Интер како слободен играч

Милано, 29 април 2024 (МИА) - Напаѓачот Алексис Санчез ќе го напушти Интер на крајот од актуелната с...

Марота: Наскоро ќе седнеме да разговараме за новиот договор на Инзаги

Марота: Наскоро ќе седнеме да разговараме за новиот договор на Инзаги

Милано, 24 април 2024 (МИА) - Директорот на Интер, Бепе Марота, откри дека наскоро ќе започнат разговори за продолжув...

Интер договори два летни трансфери

Интер договори два летни трансфери

  Милано, 23 април 2024 (МИА) – Помалку од 24 часа откако го освои скудетото, новиот ит...

Интер по 20 пат шампион на Италија

Интер по 20 пат шампион на Италија

  Милано, 22 април 2024 (МИА) – Фудбалерите на Интер успеаја да забележат вечерва побед...

Интер вечерва против Милан за заверка на титулата, Италијанците не стравуваат од навивачки судири

Интер вечерва против Милан за заверка на титулата, Италијанците не стравуваат од навивачки судири

  Милано, 22 април 2024 (МИА) – Трката за шампионската титула во италијанското фудбалск...

Image

Остани поврзан