• недела, 14 јули 2024
Пике под истрага за корупција

Пике под истрага за корупција

  Мадрид, 31 мај 2024 (МИА) – Шпанското правосудство објави синоќа дека поранешниот фуд...

Јувентус ќе игра против Милан во полуфиналето на италијанскиот Суперкуп

Јувентус ќе игра против Милан во полуфиналето на италијанскиот Суперкуп

Рим, 16 мај 2024 (МИА) - Одредени двојките за полуфиналето во Суперкупот на Италија. Вчера Ј...

Ал Наср елиминиран во полуфиналето на Суперкупот на Саудиска Арабија, Роналдо доби црвен картон

Ал Наср елиминиран во полуфиналето на Суперкупот на Саудиска Арабија, Роналдо доби црвен картон

Абу Даби, 9 април 2024 (МИА) - Ал Хилал синоќа го победи Ал Наср со 2:1 во полуфиналето на Суперкупо...

Рубијалес приведен во Мадрид

Рубијалес приведен во Мадрид

  Мадрид, 3 април 2024 (МИА) – Поранешниот претседател на Фудбалската федерација на Шпа...

Интер го освои италијанскиот Суперкуп трет пат по ред

Интер го освои италијанскиот Суперкуп трет пат по ред

Ријад, 23 јануари 2024 (МИА) - Интер го освои италијанскиот Суперкуп трета година во низа. Во финале...

Реал прв финалист во шпанскиот Суперкуп

Реал прв финалист во шпанскиот Суперкуп

Мадрид, 11 јануари 2024 (МИА) - Реал синоќа го победи Атлетико Мадрид во полуфиналето на шпанскиот С...

Шпанската фудбалска федерација за Суперкупот ќе добие 40 милиони евра од Саудиска Арабија

Шпанската фудбалска федерација за Суперкупот ќе добие 40 милиони евра од Саудиска Арабија

Мадрид, 10 јануари 2024 (МИА) – Кралската шпанска фудбалска федерација (РФЕФ), која е одговорна за р...

Анчелоти за шпанскиот Суперкуп: Реал е блиску до трофејот, како и останатите полуфиналисти

Анчелоти за шпанскиот Суперкуп: Реал е блиску до трофејот, како и останатите полуфиналисти

Мадрид, 7 јануари 2024 (МИА) – Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти ги искажа своите очекувања пр...

Францускиот фудбалски Суперкуп може да се одржи во главниот град на ДР Конго

Францускиот фудбалски Суперкуп може да се одржи во главниот град на ДР Конго

Париз, 18 ноември 2023 (МИА) - Претстојниот натпревар од Суперкупот на Франција во фудбал меѓу Пари...

Галатасарај и Фенербахче не сакаат да го играат Суперкупот во Саудиска Арабија

Галатасарај и Фенербахче не сакаат да го играат Суперкупот во Саудиска Арабија

Истанбул, 7 ноември 2023 (МИА) – Фудбалските клубови Фенербахче и Галатасарај бараат натпреварот од...

Атанасов: МЗТ Скопје имаше зацртано да го освои Суперкупот

Атанасов: МЗТ Скопје имаше зацртано да го освои Суперкупот

Скопје, 24 септември 2023 (МИА) - МЗТ Скопје Аеродром синоќа го освои првиот трофеј во новата сезона...

Суперкупот за кошаркарките на Баскет Кам 2011

Суперкупот за кошаркарките на Баскет Кам 2011

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) – Кошаркарките на актуелниот македонски шампион Баскет Кам 2011 го о...

Новата кошаркарска сезона стартува денеска со Суперкупот

Новата кошаркарска сезона стартува денеска со Суперкупот

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) – Суперкупот во машка и женска конкуренција е на програмата  де...

Гвардиола го достигна рекордот на Анчелоти по освоени Суперкуп трофеи

Гвардиола го достигна рекордот на Анчелоти по освоени Суперкуп трофеи

Атина, 17 август 2023 (МИА) – Тренерот на Манчестер сити синоќа со својот тим го освои Суперкупот на...

Манчестер сити го освои Суперкупот на УЕФА победувајќи ја Севилја на пенали

Манчестер сити го освои Суперкупот на УЕФА победувајќи ја Севилја на пенали

Атина, 16 август 2023 (МИА) - Во натпреварот за Суперкупот на Европа, Манчестер сити вечерва во Атин...

Image

Остани поврзан