• недела, 16 јуни 2024
ЕВРО2024: Англиската репрезентација најскапа

ЕВРО2024: Англиската репрезентација најскапа

Берлин, 13 јуни 2024 (МИА) – Англиската фудбалска репрезентација има најголема вредност на транс...

Милевски: Може да напредуваме преку натпревари со поквалитетни противници од нас

Милевски: Може да напредуваме преку натпревари со поквалитетни противници од нас

Храдец Кралове, 9 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Мил...

Мбапе го пропушти тренингот на Франција поради болки во грбот

Мбапе го пропушти тренингот на Франција поради болки во грбот

Бордо, 9 јуни 2024 (МИА) – Најдобриот француски фудбалер Килијан Мбапе го пропушти вчерашниот тренин...

Ибрахимовиќ: Играњето за репрезентацијата е најголемата работа што може да му се случи на еден фудбалер

Ибрахимовиќ: Играњето за репрезентацијата е најголемата работа што може да му се случи на еден фудбалер

Стокхолм, 9 јуни 2024 (МИА) - Поранешниот шведски фудбалски репрезентативец Златан Ибрахимовиќ им се...

Саутгејт: Против Исланд бевме далеку од идеални

Саутгејт: Против Исланд бевме далеку од идеални

Лондон, 8 јуни 2024 (МИА) – Селекторот на англиската фудбалска репрезентација, Герет Саутгејт ги иск...

Кејн по поразот од Исланд: Не сакавме на овој начин да тргнеме на ЕП

Кејн по поразот од Исланд: Не сакавме на овој начин да тргнеме на ЕП

Лондон, 8 јуни 2024 (МИА) – Капитенот на англиската фудбалска репрезентација Хари Кејн го сподели св...

Анри го објави тимот за ОИ: Лаказет се враќа во репрезентацијата на Франција

Анри го објави тимот за ОИ: Лаказет се враќа во репрезентацијата на Франција

Париз, 3 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на француската олимписка фудбалска репрезентација Тиери Анри о...

Манев: Сите сме со иста цел за добар резултат против Хрватска

Манев: Сите сме со иста цел за добар резултат против Хрватска

  Скопје, 30 мај 2024 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација утре ќе отпатува за...

Трајковски: Очекувам одличен натпревар во Ријека

Трајковски: Очекувам одличен натпревар во Ријека

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Хајдук, Александар Трајковски очекува одличен натпревар на...

Андов: Целта е две победи против Молдавија

Андов: Целта е две победи против Молдавија

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Селекторот на македонската женска фудбалска репрезентација, Александар А...

Илиев: Оптимисти сме, обврска е да го дадеме најдоброто

Илиев: Оптимисти сме, обврска е да го дадеме најдоброто

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) – Македонскиот репрезентативен голман, Дејан Илиев е оптимист дека може да...

Барди поради повреда ги пропушта натпреварите со Хрватска и со Чешка

Барди поради повреда ги пропушта натпреварите со Хрватска и со Чешка

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Енис Барди поради по...

Андов го објави списокот на повикани фудбалерки за натпреварите со Молдавија

Андов го објави списокот на повикани фудбалерки за натпреварите со Молдавија

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) – Селекторот на македонската женска фудбалска репрезентација, Александар А...

Италија без Верати и Имобиле на ЕУРО2024

Италија без Верати и Имобиле на ЕУРО2024

Рим, 23 мај 2024 (МИА) – Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Лучијано Спалети г...

Канатларовски го објави списокот на повикани фудбалери за дуелите со Полска и БиХ

Канатларовски го објави списокот на повикани фудбалери за дуелите со Полска и БиХ

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) – Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 21 година денес г...

Image

Остани поврзан