• четврток, 20 јуни 2024
Германската полиција усмрти маж кој со нож избоде политичар и полицаец на политички настан во Мајнхајм 

Германската полиција усмрти маж кој со нож избоде политичар и полицаец на политички настан во Мајнхајм 

Мајнхајм, 31 мај 2024 (МИА) - Во германскиот град Манхајм, непознат маж ги избодел конзервативниот п...

Две лица загинаа во напад со нож во основно училиште во Кина

Две лица загинаа во напад со нож во основно училиште во Кина

Пекинг, 20 мај 2024 (МИА) - Две лица загинаа, а 10 се ранети во напад со нож во основно училиште во...

Австралиската полиција уби тинејџер поради напад кој укажува на тероризам

Австралиската полиција уби тинејџер поради напад кој укажува на тероризам

Сиднеј, 5 мај 2024 (МИА) - Австралиската полиција соопшти денеска дека 16-годишен тинејџер бил убиен...

Две девојчиња повредени во напад со нож пред училиште во Франција, напаѓачот уапсен

Две девојчиња повредени во напад со нож пред училиште во Франција, напаѓачот уапсен

Париз, 18 април 2024 (МИА) - Две девојчиња на возраст од 6 и 11 години се повредени денеска во напад...

Тинејџер убиен со нож во предградие на Сиднеј

Тинејџер убиен со нож во предградие на Сиднеј

Сиднеј, 12 април 2024 (МИА) - Тинејџер е убиен со нож во близина на училиште во западно предградие н...

Полицијата во германскиот град Нинбург застрела маж вооружен со нож

Полицијата во германскиот град Нинбург застрела маж вооружен со нож

Минхен, 30 март 2024 (МИА) - Маж вооружен со нож е убиен, а полицајка е застрелана во инцидент во се...

Четворица убиени, петмина избодени во напад во Илиноис

Четворица убиени, петмина избодени во напад во Илиноис

Рокфорд, 28 март 2024 (МИА) – Четири лица се убиени, а пет се повредени во напад во Рокфорд, Илиноис...

Малолетник повреден со остар предмет од друг малолетник во близина на ТЦ „Мавровка“

Малолетник повреден со остар предмет од друг малолетник во близина на ТЦ „Мавровка“

Скопје, 6 март 2024 (МИА) - Во близина на трговски центар Мавровка денеска околку 13:30 часот, малол...

Српското МВР потврди дека кај осмооделенец во „Владислав Рибникар“ бил пронајден нож

Српското МВР потврди дека кај осмооделенец во „Владислав Рибникар“ бил пронајден нож

Белград, 23 февруари 2024 (МИА) - Српското Министерство за внатрешни работи потврди дека кај ученик...

Со нож тешко повреден 36 годишен тетовчанец, однесен во Клиничкиот центар во Скопје 

Со нож тешко повреден 36 годишен тетовчанец, однесен во Клиничкиот центар во Скопје 

Тетово, 27 јануари 2024 (МИА) - Во Тетово вечерва расправија меѓу двајца мажи на 36 и 37 години прем...

Повредени пет лица, меѓу кои три деца во напад со нож во Даблин

Повредени пет лица, меѓу кои три деца во напад со нож во Даблин

Даблин, 23 ноември 2023 (МИА) - Пет лица, меѓу кои три деца, се повредени денеска во напад со нож во...

Со нож ранети двајца израелски полицајци во источен Ерусалим, напаѓачот убиен

Со нож ранети двајца израелски полицајци во источен Ерусалим, напаѓачот убиен

  Ерусалим, 6 ноември 2023 (МИА) - Двајца припадници на израелската полиција утрово се...

Во Шпанија ученик со нож избодел двајца врсници и двајца професори

Во Шпанија ученик со нож избодел двајца врсници и двајца професори

Мадрид, 28 септември 2023 (МИА) - Училиште во јужна Шпанија е евакуирано откако ученик избодел двајц...

Скопјанец осомничен за грабеж и закана со нож

Скопјанец осомничен за грабеж и закана со нож

Скопје, 6 септември 2023 (МИА) - Скопјанец е осомничен за крадење пари од маркет, при што со нож ѝ с...

Колку често треба да се менува бричот?

Колку често треба да се менува бричот?

Лондон, 26 јули 2023 (МИА) - Стручњаците велат дека некои луѓе честопати користат жилет многу подолг...

Image

Остани поврзан