• петок, 21 јуни 2024
Јовиќ останува во Милан

Јовиќ останува во Милан

  Милано, 15 јуни 2024 (МИА) – Српскиот напаѓач Лука Јовиќ ќе остане во редовите на ита...

Неста нов тренер на Монца

Неста нов тренер на Монца

Монца, 13 јуни 2024 (МИА) – Поранешниот легендарен играч на римски Лацио и Милан, како и на итал...

Милан има нов тренер

Милан има нов тренер

Милано, 13 јуни 2024 (МИА) - Пауло Фонсека и официјално е нов тренер на италијанскиот гигант Милан....

Ибрахимовиќ ќе го објави новиот тренер на Милан

Ибрахимовиќ ќе го објави новиот тренер на Милан

Милано, 12 јуни 2024 (МИА) - Главниот советник на сопственикот на Милан, Златан Ибрахимовиќ ќе има з...

Пиоли се подготвува за ангажман во странство: Учам англиски

Пиоли се подготвува за ангажман во странство: Учам англиски

Милано, 26 мај 2024 (МИА) – Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, откри дека почнал да учи англиски...

Милан ја најави разделбата со Стефано Пиоли

Милан ја најави разделбата со Стефано Пиоли

Милано, 24 мај 2024 (МИА) - По пет сезони на чело на Милан, Стефано Пиоли повеќе нема да биде тренер...

Фонсека на чекор од потпис со Милан

Фонсека на чекор од потпис со Милан

Милано, 22 мај 2024 (МИА) - Пауло Фонсека постигна вербален договор за договорите со Милан и наводно...

Де Зерби се враќа во Милан?

Де Зерби се враќа во Милан?

Милано, 20 мај 2024 (МИА) - Роберто Де Зерби се најде на листата на кандидати за тренер на Милан.

Фонсека подготвен да стане нов тренер на Милан

Фонсека подготвен да стане нов тренер на Милан

Милано, 18 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Лил, Пауло Фонсека се согласи да го води Милан од следната с...

Пиоли: Клубот мора да направи чекор напред за да ја освои ЛШ

Пиоли: Клубот мора да направи чекор напред за да ја освои ЛШ

Милано, 17 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, инсистираше на тоа дека не размислува...

Милан ги интензивира преговорите со Пауло Фонсека

Милан ги интензивира преговорите со Пауло Фонсека

Милано, 16 мај 2024 (МИА) - Потрагата по нов тренер во Милан продолжува со полна сила. Шефовите на „...

Јувентус ќе игра против Милан во полуфиналето на италијанскиот Суперкуп

Јувентус ќе игра против Милан во полуфиналето на италијанскиот Суперкуп

Рим, 16 мај 2024 (МИА) - Одредени двојките за полуфиналето во Суперкупот на Италија. Вчера Ј...

Лос Анџелес го потврди доаѓањето на Жиру

Лос Анџелес го потврди доаѓањето на Жиру

Лос Анџелес, 14 мај 2024 (МИА) – Американскиот фудбалски клуб Лос Анџелес денеска го потврди доа...

Жиру потврди дека ја продолжува кариерата во САД

Жиру потврди дека ја продолжува кариерата во САД

Милано, 13 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Милан, Оливие Жиру објави денеска дека го напушта клубо...

Покетино кандидат за тренерската позиција во Милан

Покетино кандидат за тренерската позиција во Милан

Рим, 13 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Челзи, Маурисио Покетино може да го смени клубот на лето....

Image

Остани поврзан