• петок, 21 јуни 2024
Џејсон Момоа е повторно во врска

Џејсон Момоа е повторно во врска

Лос Анџелес, 21 мај 2024 (МИА) - Џејсон Момоа, можеби еден од најпосакуваните холивудски глумци дене...

Хенри Кавил ќе стане татко

Хенри Кавил ќе стане татко

Лос Анџелес, 16 април 2024 (МИА) - Можеби еден од најпосакуваните ергени во Холивуд, Хенри Кавил отк...

Ален Делон под засилено старателство

Ален Делон под засилено старателство

Париз, 5 април 2024 (МИА) - Францускиот глумец Ален Делон, кој има 88 години и е тешко болен, е став...

„Форбс“: Адам Сендлер е најплатениот глумец за изминатава година

„Форбс“: Адам Сендлер е најплатениот глумец за изминатава година

Лос Анџелес, 8 март 2024 (МИА) - Адам Сендлер нема да добие „Оскар“ овој викенд за комедијата „Случа...

Мократа кошула на Колин Фирт од „Гордост и предрасуди“ купена за 11.700 евра

Мократа кошула на Колин Фирт од „Гордост и предрасуди“ купена за 11.700 евра

Лондон, 6 март 2024 (МИА) - Сцената во којашто Колин Фирт излегува од езеро во мокра кошула како гос...

Запленето оружје во куќата на Ален Делон

Запленето оружје во куќата на Ален Делон

Париз, 28 февруари 2024 (МИА) - Француската полиција заплени 72 примероци огнено оружје и повеќе од...

Мел Гибсон снимен со повредена нога, бастун и ортопедска чизма

Мел Гибсон снимен со повредена нога, бастун и ортопедска чизма

Лос Анџелес, 10 јануари 2024 (МИА) - Мел Гибсон е снимен како оди со помагала, поточно бастун и орто...

Почина Ли Сун-кјун, познат по „оскаровскиот“ филм „Паразит“

Почина Ли Сун-кјун, познат по „оскаровскиот“ филм „Паразит“

Сеул, 27 декември 2023 (МИА) - Ли Сун-кјун, јужнокорејски глумец можеби најпознат по улогата во „оск...

Почина британскиот актер Џос Акланд

Почина британскиот актер Џос Акланд

Лондон, 20 ноември 2023 (МИА) - Плодниот британски глумец, со улоги во над 200 филмови, ТВ-серии и к...

Двејн Џонсон: Политичките партии ме прашуваа за моја кандидатура за претседател на САД

Двејн Џонсон: Политичките партии ме прашуваа за моја кандидатура за претседател на САД

Лос Анџелес, 10 ноември 2023 (МИА) - Двејн Џонсон - „Карпата" откри дека неколку политички партии го...

Почина глумецот Тајлер Кристофер Бејкер, поранешен сопруг на Ева Лонгорија

Почина глумецот Тајлер Кристофер Бејкер, поранешен сопруг на Ева Лонгорија

Лос Анџелес, 1 ноември 2023 (МИА) - Тајлер Кристофер Бејкер, можеби најпознат по улогите во ТВ-серии...

Почина  „првиот црнечки акционен херој“, Ричард Раундтри

Почина „првиот црнечки акционен херој“, Ричард Раундтри

Лос Анџелес, 25 октомври 2023 (МИА) - Американскиот глумец Ричард Раундтри, познат како „првиот црне...

Почина глумецот Бeрт Јанг

Почина глумецот Бeрт Јанг

Лос Анџелес, 19 октомври 2023 (МИА) - Американскиот глумец Бeрт Јанг кој го толкуваше Поли во шест ф...

Партнерката на Ален Делон: Неговите деца манипулираат со него

Партнерката на Ален Делон: Неговите деца манипулираат со него

Париз, 29 септември 2023 (МИА) - Партнерката на францускиот глумец Ален Делон смета дека неговите де...

Почина глумецот Дејвид Меккалум

Почина глумецот Дејвид Меккалум

Лос Анџелес, 26 септември 2023 (МИА) - Шкотско-американскиот глумец Дејвид Меккалум, можеби најпозна...

Image

Остани поврзан