• недела, 14 јули 2024
ЖФК Љуботен против исландски Валур во Лигата на шампиони

ЖФК Љуботен против исландски Валур во Лигата на шампиони

  Нион, 5 јули 2024 (МИА) – Македонскиот женски фудбалски првак ЖФК Љуботен попладнево...

ЛШ: Шахтјор ќе биде домаќин во Гелзенкирхен

ЛШ: Шахтјор ќе биде домаќин во Гелзенкирхен

Гелзенкирхен, 2 јули 2024 (МИА) – Украинскиот фудбалски првак Шахтјор Доњецк своите домашни натп...

Ангеловски: Настапот во ЛШ е потврда за нашата клупска сериозност

Ангеловски: Настапот во ЛШ е потврда за нашата клупска сериозност

  Битола, 28 јуни 2024 (МИА) – Настапот во Лигата на шампиони (ЛШ) носи голема одговорн...

Победникот на азиската ЛШ ќе инкасира рекордна добивка

Победникот на азиската ЛШ ќе инкасира рекордна добивка

Ријад, 19 јуни 2024 (МИА) – Победникот во фудбалската Лига на шампионите ќе заработи најмалку 12...

ЛШ: Винисиус го предводи идеалниот тим во избор на УЕФА

ЛШ: Винисиус го предводи идеалниот тим во избор на УЕФА

Нион, 3 јуни 2024 (МИА) – Крилниот напаѓач на Реал Мадрид, Винисиус Јуниор е прогласен за најдоб...

Белингем: Отсекогаш сонував да играм на вакви натпревари

Белингем: Отсекогаш сонував да играм на вакви натпревари

Лондон, 2 јуни 2024 (МИА) - Фудбалерот на Реал Мадрид - Џуд Белингем, ја прокоментира победата на не...

Анчелоти: Страдавме против Борусија, но победивме - сонот продолжува!

Анчелоти: Страдавме против Борусија, но победивме - сонот продолжува!

Мадрид, 2 јуни 2024 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, го продолжи својот успех во Лиг...

Реал повторно е „кралот на Европа“!

Реал повторно е „кралот на Европа“!

Лондон, 1 јуни 2024 (МИА) - Реал Мадрид повторно е „кралот на Европа“! „Лос Бланкос“ ја победи Борус...

Финале на ЛШ: Рекорден триумф на Реал или последен победнички танц на Ројс со Борусија?

Финале на ЛШ: Рекорден триумф на Реал или последен победнички танц на Ројс со Борусија?

Лондон, 1 јуни 2024 (МИА) - Вечерва ќе биде познат освојувачот на трофејот во Лигата на шампионите з...

Терзиќ: Кога работите се решаваат на еден натпревар, се е можно

Терзиќ: Кога работите се решаваат на еден натпревар, се е можно

Лондон, 31 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Борусија Дортмунд - Един Терзиќ, зборуваше на прес-конференц...

Модриќ: Не сме фаворити во финалето на ЛШ

Модриќ: Не сме фаворити во финалето на ЛШ

Мадрид, 31 мај 2024 (МИА) - Вториот капитен на Реал Мадрид, Лука Модриќ смета дека тимот не е фавори...

Куртоа го менува Лунин на голот на Реал за финалето на ЛШ

Куртоа го менува Лунин на голот на Реал за финалето на ЛШ

Лондон, 31 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти соопшти кој ќе биде на голот на...

Терзиќ се закани: Дортмунд ќе ја запре уникатната серија на Реал во ЛШ

Терзиќ се закани: Дортмунд ќе ја запре уникатната серија на Реал во ЛШ

Лондон, 28 мај 2024 (МИА) - Германскиот фудбалски клуб Борусија Дортмунд е подготвен да ја прекине п...

Сари: Да ги имавме парите на Англичаните во Италија, секој пат ќе победувавме во ЛШ

Сари: Да ги имавме парите на Англичаните во Италија, секој пат ќе победувавме во ЛШ

Рим, 20 мај 2024 (МИА) - Италијанскиот тренер Маурицио Сари откри дека добил четири понуди од премие...

Огромен проблем за Реал пред финалето за ЛШ

Огромен проблем за Реал пред финалето за ЛШ

Лондон, 20 мај 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Аурелиен Чуамени ќе го пропушти...

Image

Остани поврзан