• четврток, 20 јуни 2024

ДИК најави седница за 14 часот

ДИК најави седница за 14 часот

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Државната изборна комисија (ДИК) соопшти дека попладнево ќе одржи седница.

Седницата е закажана за 14 часот и ќе биде јавна, односно ќе се пренесува во живо на youtube каналот на ДИК. мч/мд/

фото: МИА архива

Остани поврзан