• четврток, 18 јули 2024
Лазаров со две промени во составот за реваншот со Фарски Острови

Лазаров со две промени во составот за реваншот со Фарски Острови

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) – Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров се одл...

Лазаров побара голема поддршка од публиката пред реваншот со Фарски острови

Лазаров побара голема поддршка од публиката пред реваншот со Фарски острови

  Скопје, 9 мај 2024 (МИА) – Селекторот на македонската машка ракометна репрезентација...

Македонските ракометари со седум голови негатива се враќаат од Фарски острови

Македонските ракометари со седум голови негатива се враќаат од Фарски острови

  Торшавн, 8 мај 2024 (МИА) – Македонската машка ракометна репрезентација загуби вечерв...

Лазаров: Фарски Острови се квалитетна репрезентација која е во подем

Лазаров: Фарски Острови се квалитетна репрезентација која е во подем

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) - Машката ракометна репрезентација на Македонија денеска го имаше првиот со...

Лазаров го објави списокот на ракометари за собирот пред средбите со Фарски Острови

Лазаров го објави списокот на ракометари за собирот пред средбите со Фарски Острови

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров дене...

Лазаров: Имаме реални шанси за пласман на ЕУРО2026

Лазаров: Имаме реални шанси за пласман на ЕУРО2026

  Скопје, 22 март 2024 (МИА) – Селекторот на сениорската машка ракометна репрезентација...

Лазаров со 17 ракометари оди на гостувањето во Романија

Лазаров со 17 ракометари оди на гостувањето во Романија

Скопје, 12 март 2024 (МИА) – Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров одлу...

Лазаров го објави списокот за дуелите со Романија

Лазаров го објави списокот за дуелите со Романија

Скопје, 5 март 2024 (МИА) - Селекторот на машката сениорска репрезентација, Кирил Лазаров го објави...

Лазаров: Добивме квалитетен и неатрактивен противник

Лазаров: Добивме квалитетен и неатрактивен противник

Скопје, 27 јануари 2024 (МИА) – Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров да...

Лазаров: Одигравме екстра квалитетен ракомет, честитки за моите избраници

Лазаров: Одигравме екстра квалитетен ракомет, честитки за моите избраници

Берлин, 16 јануари 2024 (МИА) – Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, н...

Лазаров по историската победа во Европската лига: Ни недостасуваше искуство, одиме напред

Лазаров по историската победа во Европската лига: Ни недостасуваше искуство, одиме напред

Скопје, 6 декември 2023 (МИА) – Тренерот на Алкалоид, Кирил Лазаров по победата (28:27) над Ла Риоха...

Лазаров за МИА: Имаме голема увозна компонента на извозот, во иднина тоа треба да го промениме

Лазаров за МИА: Имаме голема увозна компонента на извозот, во иднина тоа треба да го промениме

Штип, 20 ноември 2023 (МИА) – Поради геополитичките случувања и падот на германската економија има з...

Лазаров: Нема што да изгубиме против Силкеборг, ќе се обидеме да ги изненадиме

Лазаров: Нема што да изгубиме против Силкеборг, ќе се обидеме да ги изненадиме

Скопје, 13 ноември 2023 (МИА) – Тренерот на македонскиот ракометен вицепрвак Алкалоид, Кирил Лазаров...

Лазаров со 18 ракометари оди на двомечот со Грција

Лазаров со 18 ракометари оди на двомечот со Грција

Скопје, 2ноември 2023 (МИА) – Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров одлу...

Лазаров повика 22 играчи за натпреварите со Грција

Лазаров повика 22 играчи за натпреварите со Грција

Скопје, 25 октомври 2023 (МИА) – Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров...

Image

Остани поврзан