• четврток, 18 јули 2024
Министерот за внатрешни работи на Украина ги обвини руските војници за воени злосторства во регионот Харков

Министерот за внатрешни работи на Украина ги обвини руските војници за воени злосторства во регионот Харков

Киев, 16 мај 2024 (МИА) - Украинскиот министер за внатрешни работи Игор Клименко денеска ги обвини р...

Клименко: Двајца украински полицајци загинаа при руско гранатирање

Клименко: Двајца украински полицајци загинаа при руско гранатирање

Киев, 26 февруари 2024 (МИА) - Двајца украински полицајци загинаа, а четворица се ранети при руско г...

Клименко: Русија го изведе најголемиот напад во оваа година

Клименко: Русија го изведе најголемиот напад во оваа година

Киев, 1 ноември 2023 (МИА) - Украинскиот министер за внатрешни работи Игор Клименко денеска соопшти...

Клименко: Во рускиот напад во Константиновка загинаа 17 лица и 32 се повредени

Клименко: Во рускиот напад во Константиновка загинаа 17 лица и 32 се повредени

Киев, 6 септември 2023 (МИА) - Во рускиот ракетен напад во Константиновка во Украина загинаа вкупно...

Клименко: Шест лица, вклучително и бебе, загинаа во руско гранатирање на Херсон

Клименко: Шест лица, вклучително и бебе, загинаа во руско гранатирање на Херсон

Херсон, 13 август 2023 (МИА) - Руските сили денеска гранатираа две села во јужната украинска област...

Клименко: Украина спречи обид на руски диверзанти да ја преминат северната граница

Клименко: Украина спречи обид на руски диверзанти да ја преминат северната граница

Киев, 1 август 2023 (МИА) - Украина спречи обид на група руски диверзанти да ја премине нејзината се...

Image

Остани поврзан