• недела, 14 јули 2024
БиБиСи со став за исмејувањето на Роналдо

БиБиСи со став за исмејувањето на Роналдо

Лондон, 9 јули 2024 (МИА) - Британски Би-Би-Си објави објаснување за исмејувањето на португалската ѕвезда Кристијано...

Роналдо под истрага на УЕФА за скриена реклама

Роналдо под истрага на УЕФА за скриена реклама

Нион, 5 јули 2024 (МИА) - Кристијано Роналдо е обвинет за потенцијално скриено рекламирање поради ко...

Мбапе: Му се восхитувам на Роналдо, но целта е победа над Португалија

Мбапе: Му се восхитувам на Роналдо, но целта е победа над Португалија

Хамбург, 4 јули 2024 (МИА) - Во пресрет на пресметката со португалската репрезентација, капитенот на...

Мендеш: Ќе направиме сѐ за Роналдо да освои трофеј на неговото последно Евро

Мендеш: Ќе направиме сѐ за Роналдо да освои трофеј на неговото последно Евро

Хамбург, 4 јули 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Португалија, Нуно Мендеш ја истакна решителноста на сит...

Тери го критикуваше Би-би-си за навредливиот прекар кон Роналдо

Тери го критикуваше Би-би-си за навредливиот прекар кон Роналдо

Лондон, 2 јули 2024 (МИА) - Поранешниот дефанзивец на Челзи и Англија, Џон Тери, го критикуваше Би-Б...

Роналдо по пласманот во четвртфиналето на ЕП 2024: Необјасниви моменти

Роналдо по пласманот во четвртфиналето на ЕП 2024: Необјасниви моменти

Франкфурт, 2 јули 2024 (МИА) - Капитенот на португалската репрезентација Кристијано Роналдо на социј...

ЕВРО2024: Португалија ја совлада Словенија на пенали за четвртфинале

ЕВРО2024: Португалија ја совлада Словенија на пенали за четвртфинале

    Франкфурт, 1 јули 2024 (МИА) – Португалија на драматичен начин обезбед...

За прв пат во кариерата Роналдо не постигна гол во групната фаза на некој голем турнир

За прв пат во кариерата Роналдо не постигна гол во групната фаза на некој голем турнир

Гелзенкирхен, 27 јуни 2024 (МИА) - Репрезентативниот напаѓач на Португалија, Кристијано Роналдо, за...

Сањол: Роналдо е еден од најдобрите во историјата, на исто ниво е како Пеле, Марадона и Зидан

Сањол: Роналдо е еден од најдобрите во историјата, на исто ниво е како Пеле, Марадона и Зидан

Гелзенкирхен, 26 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на грузиската фудбалска репрезентација Вили Сањол го с...

Кварацхелија за натпреварот со Португалија: Се надевам дека Роналдо ќе ми го даде дресот

Кварацхелија за натпреварот со Португалија: Се надевам дека Роналдо ќе ми го даде дресот

Гелзенкирхен, 25 јуни 2024 (МИА) – Најдобриот грузиски фудбалер Квича Кварацхелија ги сподели своите...

Роналдо и Џорџина купиле земјиште на остров во форма на морски коњ во Дубаи за 25 милиони евра, двојката таму ќе изгради замок

Роналдо и Џорџина купиле земјиште на остров во форма на морски коњ во Дубаи за 25 милиони евра, двојката таму ќе изгради замок

Дубаи, 25 јуни 2024 (МИА) - Кристијано Роналдо купил земјиште на остров во Дубаи за 25 милиони евра....

УЕФА ќе ги зајакне безбедносните мерки на натпреварите од ЕП 2024 по инцидентот со Роналдо

УЕФА ќе ги зајакне безбедносните мерки на натпреварите од ЕП 2024 по инцидентот со Роналдо

Берлин, 23 јуни 2024 (МИА) – Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) планира да ги зајакне безбеднос...

Фернандеш за асистенцијата на Роналдо: Ова докажува дека за Португалија е поважно да победува отколку тоа кој дава голови

Фернандеш за асистенцијата на Роналдо: Ова докажува дека за Португалија е поважно да победува отколку тоа кој дава голови

Дортмунд, 23 јуни 2024 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Португалија, Бруно Фернандеш го сподели...

Роналдо рекордер по бројот на одиграни натпревари во низа на ЕП

Роналдо рекордер по бројот на одиграни натпревари во низа на ЕП

Дортмунд, 22 јуни 2024 (МИА) – Португалскиот репрезентативец Кристијано Роналдо постави рекорд на Ев...

Мартинез: Роналдо е во португалската репрезентација затоа што тоа го заслужува

Мартинез: Роналдо е во португалската репрезентација затоа што тоа го заслужува

Дортмунд, 22 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на португалската фудбалска репрезентација Роберто Мартинез...

Image

Остани поврзан