• петок, 21 јуни 2024
Руски ракетен напад врз Криви Рих, најмалку шест мртви

Руски ракетен напад врз Криви Рих, најмалку шест мртви

Криви Рих, 12 мјуни 2024 (МИА) - Најмалку шест лица загинаа, а 11 се повредени во руски ракетен напа...

МЗ во Појасот Газа: Бројот на загинати во Газа надмина 35.000

МЗ во Појасот Газа: Бројот на загинати во Газа надмина 35.000

Газа, 12 мај 2024 (МИА) - Министерството за здравство на Хамас денеска објави дека 35.034 лица загин...

Канаѓанец починал додека бил на одмор во Куба. Неговото тело исчезна

Канаѓанец починал додека бил на одмор во Куба. Неговото тело исчезна

Торонто, 24 април 2024 (МИА) - Жител на Канада доживеал срцев удар и починал на 22 март годинава, до...

Погребна фирма во САД проневерила државна помош - не ги погребувала и кремирала телата

Погребна фирма во САД проневерила државна помош - не ги погребувала и кремирала телата

Лос Анџелес, 17 април 2024 (МИА) - Џон и Кери Халфорд, сопственици на приватно погребно претпријатие...

Девет мигранти го загубија животот, а 15 се исчезнати откако нивниот брод се преврте кај италијанскиот остров Лампедуза

Девет мигранти го загубија животот, а 15 се исчезнати откако нивниот брод се преврте кај италијанскиот остров Лампедуза

Рим, 11 април 2024 (МИА) - Девет лица го загубија животот, а најмалку 15 се водат како исчезнати отк...

Двајца мртви и седум повредени по пукање во предградие на Мајами

Двајца мртви и седум повредени по пукање во предградие на Мајами

Мајами, 6 април 2024 (МИА) - Во пукотница рано утринава во бар во Дорал, на периферијата на Мајами,...

МЗ во Појасот Газа: Уште 46 мртви, од почетокот на војната вкупно 33.137

МЗ во Појасот Газа: Уште 46 мртви, од почетокот на војната вкупно 33.137

Газа, 6 април 2024 (МИА) - Министерството за здравство во Појасот Газа денеска соопшти дека 46 лица...

Тројца загинати и голем број повредени во руските напади врз четири украински региони

Тројца загинати и голем број повредени во руските напади врз четири украински региони

Киев, 27 март 2024 (МИА) - Три лица загинаа, а голем број се ранети во руските напади врз четири рег...

Шест работници паднале во реката при уривањето на мостот во Балтимор, се претпоставува дека се мртви

Шест работници паднале во реката при уривањето на мостот во Балтимор, се претпоставува дека се мртви

Балтимор, 27 март 2024 (МИА) - Шест лица се водат како исчезнати и се претпоставува дека се мртви по...

Најмалку тројца загинаа, а седум се водат за исчезнати во превртен чамец со мигранти крај шпанскиот брег

Најмалку тројца загинаа, а седум се водат за исчезнати во превртен чамец со мигранти крај шпанскиот брег

Мадрид, 22 март 2024 (МИА) - Најмалку три лица загинаа, а уште седум се водат за исчезнати откако ча...

Најмалку 107 загинати во последните 24 часа во Газа, соопштија здравствените власти

Најмалку 107 загинати во последните 24 часа во Газа, соопштија здравствените власти

Газа, 3 февруари 2024 (МИА) - Најмалку 107 лица загинаа во појасот Газа во последните 24 часа во тек...

Двајцата американски специјалци што исчезнаа во Аденскиот Залив се прогласени за мртви

Двајцата американски специјалци што исчезнаа во Аденскиот Залив се прогласени за мртви

Вашингтон, 22 јануари 2024 (МИА) - Двајца припадници на американската морнарица фоки, кои исчезнаа в...

Најмалку четворица мртви во торнадо во Арканзас и бури во Илиноис

Најмалку четворица мртви во торнадо во Арканзас и бури во Илиноис

Вашингтон, 1 април 2023 (МИА) -...

Image

Остани поврзан