• четврток, 18 јули 2024
На аеродромот во Минхен приведени осум климатски активисти

На аеродромот во Минхен приведени осум климатски активисти

Берлин, 18 мај 2024 (МИА) – Германската полиција приведе осум климатски активисти кои упаднаа на аер...

Холандската полиција уапси 1.000 климатски активисти во Хаг

Холандската полиција уапси 1.000 климатски активисти во Хаг

Амстердам, 3 февруари 2024 (МИА) - Полицијата во Хаг соопшти дека денеска уапсила околу 1.000 климат...

Климатските активисти окупираа универзитети во Австрија

Климатските активисти окупираа универзитети во Австрија

Виена, 17 ноември 2022 (МИА) – Климатските активисти од меѓународното движење „Крај за фосилите: Окупир...

Image

Остани поврзан