• петок, 21 јуни 2024
Професорот Поленаковиќ: Образованието да форсира креативно размислување за развој на претприемачкиот дух кај младите 

Професорот Поленаковиќ: Образованието да форсира креативно размислување за развој на претприемачкиот дух кај младите 

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) - Сметам дека образовниот систем треба многу повеќе да го форсира креатив...

Кавани ја заврши репрезентативната кариера

Кавани ја заврши репрезентативната кариера

  Монтевидео, 31 мај 2024 (МИА) – Прославениот уругвајски фудбалер Едисон Кавани (37) о...

Тухел ќе паузира или ќе предводи клуб од Премиер лигата

Тухел ќе паузира или ќе предводи клуб од Премиер лигата

Минхен, 21 мај 2024 (МИА) - Томас Тухел ќе паузира од кариерата или ќе предводи премиерлигашки клуб,...

Саем на кариера на  Универзитетот „Мајка Тереза“-Скопје

Саем на кариера на Универзитетот „Мајка Тереза“-Скопје

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Универзитетот „Мајка Тереза“ во Скопје дене...

Рамос е во преговори со клуб од МЛС

Рамос е во преговори со клуб од МЛС

Мадрид, 14 мај 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Севилја, Серхио Рамос може да ја продолжи кариерата во С...

Ројс може да ја продолжи кариерата во Интер Мајами

Ројс може да ја продолжи кариерата во Интер Мајами

Дортмунд, 11 мај 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Марко Ројс може да ја пр...

Халанд: Го имам Пеп Гвардиола кој се грижи за мене

Халанд: Го имам Пеп Гвардиола кој се грижи за мене

Манчестер, 11 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Манчестер сити, Ерлинг Халанд е задоволен од начинот на...

Италијанката Џорџи ја заврши тениската кариера

Италијанката Џорџи ја заврши тениската кариера

  Рим, 9 мај 2024 (МИА) – Италијанката Камила Џорџи стави крај на својата професионална...

Ројс може да ја продолжи кариерата во МЛС или Турција

Ројс може да ја продолжи кариерата во МЛС или Турција

Дортмунд, 4 мај 2024 (МИА) - Марко Ројс може да ја продолжи кариерата во МЛС или Турција. По...

Поранешниот светски рекет број 1 Мугуруза се пензионира

Поранешниот светски рекет број 1 Мугуруза се пензионира

Мадрид, 20 април 2024 (МИА) - Шпанската тенисерка Гарбине Мугуруза објави дека се повлекува од профе...

Почнува 19. Саем за вработување и кариера - Job Fair 2024

Почнува 19. Саем за вработување и кариера - Job Fair 2024

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Под мотото „Првиот чекор кон твојата кариера“, Бордот на европски студ...

Младинскиот центар од Охрид организира кариерно советување

Младинскиот центар од Охрид организира кариерно советување

Охрид, 3 април 2024 (МИА) – Во организација на Младинскиот центар од Охрид задутре ќе се одржи карие...

Џејмс: Не знам кога ќе се пензионирам, но не ми останува уште многу време

Џејмс: Не знам кога ќе се пензионирам, но не ми останува уште многу време

Лос Анџелес, 1 април 2024 (МИА) – Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс зборуваше за заврш...

Колинс победи во Мајами и го освои највредниот трофеј во кариерата

Колинс победи во Мајами и го освои највредниот трофеј во кариерата

Мајами, 31 март 2024 (МИА) - Светскиот рекет број 53, Даниеле Колинс, синоќа во финалето на ВТА турн...

Роналдо: Апсолутно сум среќен во Саудиска Арабија

Роналдо: Апсолутно сум среќен во Саудиска Арабија

Ријад, 10 март 2024 (МИА) - Напаѓачот на Ал Наср, Кристијано Роналдо зборуваше за животот во Саудиск...

Image

Остани поврзан