• петок, 21 јуни 2024
ЕВРО2024: Шпанија ја совлада Италија и обезбеди осминафинале

ЕВРО2024: Шпанија ја совлада Италија и обезбеди осминафинале

  Гелзенкирхен, 20. јуни 2024 (МИА) – Шпанија вечерва во Гелзенкирхен ја совлада Италиј...

Спалети пред Шпанија: За нас сите првенствени натпревари се дерби

Спалети пред Шпанија: За нас сите првенствени натпревари се дерби

Гелзенкирхен, 20 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Лучијано Спа...

ЕВРО2024: Драматично реми на Хрватска и Албанија во Хамбург

ЕВРО2024: Драматично реми на Хрватска и Албанија во Хамбург

  Хамбург, 19 јуни 2024 (МИА) – Во натпревар со резултатски пресврти и четири голови, р...

Серхио Перез: По катастрофата во Канада, ми треба успешен викенд во Шпанија

Серхио Перез: По катастрофата во Канада, ми треба успешен викенд во Шпанија

Лондон, 19 мај 2024 (МИА) – Возачот на Ред Бул, Серхио Перез е решен да се рехабилитира во Барселона...

Најстарото вино на светот пронајдено во римска гробница во Шпанија

Најстарото вино на светот пронајдено во римска гробница во Шпанија

Кордоба, 19 јyни 2024 (МИА) - Најстарото вино на светот е пронајдено во староримска гробница во јужн...

Шпанското обвинителство одби да го спроведе законот за амнестија за каталонските сепаратисти

Шпанското обвинителство одби да го спроведе законот за амнестија за каталонските сепаратисти

Мадрид, 14 јуни 2024 (МИА) - Шпанските обвинители задолжени за случајот на околу 500 функционери и а...

Ердоган: Турција и Шпанија почнаа да работат на заедничко производство на нов амфибиски воен брод

Ердоган: Турција и Шпанија почнаа да работат на заедничко производство на нов амфибиски воен брод

Анкара, 13 јуни 2024 (МИА) - Турција и Шпанија почнаа да работат на заедничко производство на нов ам...

Капитенот на Шпанија навести заминување од Атлетико: Не сум приоритет за клубот

Капитенот на Шпанија навести заминување од Атлетико: Не сум приоритет за клубот

Мадрид, 13 јуни 2024 (МИА) - Капитенот на Шпанија, Алваро Мората, зборуваше за својата иднина во Атл...

Торес го презема Б тимот на мадридски Атлетико

Торес го презема Б тимот на мадридски Атлетико

Мадрид, 11 јуни 2024 (МИА) – Поранешниот репрезентативец на Шпанија со која ја освои светската и...

Шпанија сака да и се приклучи на Јужна Африка во тужбата против Израел за геноцидот во Газа

Шпанија сака да и се приклучи на Јужна Африка во тужбата против Израел за геноцидот во Газа

Мадрид, 6 јуни 2024 (МИА) - Шпанија ќе побара од Меѓународниот суд на правдата дозвола да се приклуч...

Северна Македонија ќе учествува на Детската Евровизија во ноември

Северна Македонија ќе учествува на Детската Евровизија во ноември

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - „Македонската радио телевизија“ објави повик за аудиција на вокален инте...

Во Норвешка стапува на сила признавањето на Палестина како држава

Во Норвешка стапува на сила признавањето на Палестина како држава

Осло, 28 мај 2024 (МИА) - Во Норвешка денеска официјално стапува на сила признавањето на независната...

Шпански суд: УЕФА да престане да се спротивставува на Суперлигата

Шпански суд: УЕФА да престане да се спротивставува на Суперлигата

Мадрид, 27 мај 2024 (МИА) - Шпанскиот суд им нареди на Меѓународната фудбалска федерација и Европска...

Украинскиот претседател Зеленски утре ќе ја посети Португалија

Украинскиот претседател Зеленски утре ќе ја посети Португалија

Киев, 27 мај 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски утре ќе пристигне во Лисабон за...

Шпанија ќе ги повика земјите од ЕУ да го поддржат Меѓународниот суд на правдата на ОН со декларација во врска со Израел

Шпанија ќе ги повика земјите од ЕУ да го поддржат Меѓународниот суд на правдата на ОН со декларација во врска со Израел

Брисел, 27 мај 2024 (МИА) - Шпанскиот министер за надворешни работи Хозе Мануел Албарез денеска изја...

Image

Остани поврзан