• четврток, 18 јули 2024
Германскиот шампион е заинтересиран за Хумелс

Германскиот шампион е заинтересиран за Хумелс

Леверкузен, 3 јули 2024 (МИА) - Германскиот шампион Баер Леверкузен е заинтересиран за дефанзивецот...

Баерн го слабее Леверкузен - се договори со германски репрезентативец

Баерн го слабее Леверкузен - се договори со германски репрезентативец

Минхен, 2 јуни 2024 (МИА) - Баерн Минхен постигна начелен договор со дефанзивецот на Баер Леверкузен...

Балак: Вирц дефинитивно може да игра за Реал

Балак: Вирц дефинитивно може да игра за Реал

Леверкузен, 22 мај 2024 (МИА) - Легендата на германскиот фудбал и поранешен играч на Баер Леверкузен...

Алонсо: Сакаме да останеме непоразени

Алонсо: Сакаме да останеме непоразени

Леверкузен, 17 мај 2024 (МИА) - Баер Леверкузен веќе ја обезбеди титулата во Бундеслигата, но има уш...

Леверкузен останува без првиот клучен играч?

Леверкузен останува без првиот клучен играч?

Леверкузен, 15 мај 2024 (МИА) -  Баер од Леверкузен, шампионот на Германија, успеа да ги задржи...

Алонсо: Предавањето на трофејот во Леверкузен ќе биде исклучително посебен настан

Алонсо: Предавањето на трофејот во Леверкузен ќе биде исклучително посебен настан

Леверкузен, 14 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Баер Леверкузен, Чаби Алонсо ги сподели своите емоции по...

Шест фудбалери на Леверкузен во идеалниот тим на Бундеслигата

Шест фудбалери на Леверкузен во идеалниот тим на Бундеслигата

Леверкузен, 4 мај 2024 (МИА) - Вчера стана јасен идеалниот состав на сезоната во Бундеслигата. За то...

Алонсо по победата над Рома: Сè беше прилично јасно, навистина настапивме на високо ниво

Алонсо по победата над Рома: Сè беше прилично јасно, навистина настапивме на високо ниво

Рим, 3 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Баер Леверкузен, Чаби Алонсо ги пофали своите играчи по победата од 2:0 над Рома...

ЛЕ: Леверкузен ја сруши Рома на „Олимпико“, Аталанта ремизираше на „Велодром“

ЛЕ: Леверкузен ја сруши Рома на „Олимпико“, Аталанта ремизираше на „Велодром“

Рим, 2 мај 2024 (МИА) - Екипата на Баер Леверкузен направи сериозен чекор кон финалето на Лига Европ...

Германските тимови повторија достигнување старо речиси 30 години

Германските тимови повторија достигнување старо речиси 30 години

Минхен, 19 април 2024 (МИА) - По натпреварите во текот на неделата, Бундеслигата сега има дури три е...

Алонсо со критики кон тимот и покрај крајниот успех против Вест Хем

Алонсо со критики кон тимот и покрај крајниот успех против Вест Хем

Лондон, 19 април 2024 (МИА) - Тренерот на Баер Леверкузен, Чаби Алонсо, изрази незадоволство по рева...

Мојс се надева дека Леверкузен претерале со пивото

Мојс се надева дека Леверкузен претерале со пивото

Лондон, 17 април 2024 (МИА) - Менаџерот на Вест Хем, Дејвид Мојс, се пошегува дека се надева дека во...

Тухел: Нема да го гледам Леверкузен, туку Арсенал

Тухел: Нема да го гледам Леверкузен, туку Арсенал

Минхен, 12 април 2024 (МИА) - Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел, изјави дека нема да го гледа на...

Алонсо: Леверкузен не размислува за титулата во Германија

Алонсо: Леверкузен не размислува за титулата во Германија

Леверкузен, 10 април 2024 (МИА) - Тренерот на Баер Леверкузен, Чаби Алонсо, инсистираше на тоа дека...

Алонсо за титулата: Ништо не е решено, ќе останеме фокусирани

Алонсо за титулата: Ништо не е решено, ќе останеме фокусирани

Леверкузен, 7 април 2024 (МИА) - Лидерот во германската Бундеслига, Баер Леверкузен, се приближи до...

Image

Остани поврзан