• петок, 21 јуни 2024
ЕП 2024: Португалија со пресврт до победа против Чешка

ЕП 2024: Португалија со пресврт до победа против Чешка

Лајпциг, 18 јуни 2024 (МИА) - Репрезентацијата на Португалија направи пресврт и забележа крајно драм...

Роналдо веќе постави два рекорда на ЕП 2024

Роналдо веќе постави два рекорда на ЕП 2024

Лајпциг, 18 јуни 2024 (МИА) - Португалската суперѕвезда Кристијано Роналдо веќе ги собори своите прв...

ЕП 2024: Турција ја победи Грузија во возбудлив натпревар

ЕП 2024: Турција ја победи Грузија во возбудлив натпревар

Дортмунд, 18 јуни 2024 (МИА) - Турција ја совлада Грузија со 3:1 во првиот натпревар од групата „Ф“...

Роналдо со специјално обраќање до фановите пред дуелот со Чешка

Роналдо со специјално обраќање до фановите пред дуелот со Чешка

Лајпциг, 18 јуни 2024 (МИА) - Неколку часа пред првиот натпревар на Португалија на Европското првенс...

Автогол и донесе на Франција победа над Австрија 

Автогол и донесе на Франција победа над Австрија 

Дизелдорф, 17 јуни 2024 (МИА) - Еден од фаворитите на ЕП – Франција, со тежок минимален успех од 1:0...

Словачка приреди изненадување и ја победи Белгија, два гола поништени на Лукаку

Словачка приреди изненадување и ја победи Белгија, два гола поништени на Лукаку

Франкфурт, 17 јуни 2024 (МИА) - Словачка го приреди големото изненадување во групата „Е“ и успеа со...

ЕП 2024: Романија ја победи Украина, слаб натпревар за голманот на Реал

ЕП 2024: Романија ја победи Украина, слаб натпревар за голманот на Реал

Минхен, 17 јуни 2024 (МИА) - Романија ја победи Украина со убедливи 3:0 во Минхен во првиот натпрева...

Капитенот на Србија: Не можe да играм 30 минути, јас сум лидер и најдобар играч

Капитенот на Србија: Не можe да играм 30 минути, јас сум лидер и најдобар играч

Гелзенкирхен, 17 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ реши да го остави капитено...

Гундоган тренира нормално по натпреварот со Шкотска

Гундоган тренира нормално по натпреварот со Шкотска

Штутгарт, 17 јуни 2024 (МИА) - Капитенот на германската репрезентација Илкај Гундоган учествуваше на...

Германија ги декласираше Шкотите на отворањето на Европското првенство

Германија ги декласираше Шкотите на отворањето на Европското првенство

Минхен, 14 јуни 2024 (МИА) - Германија ја победи Шкотска со 5:1 на првиот натпревар на ЕП 2024 на „А...

Германија - Шкотска 3:0, островјаните останаа со фудбалер помалку

Германија - Шкотска 3:0, островјаните останаа со фудбалер помалку

Минхен, 14 јуни 2024 (МИА) - Екипите на Германија и Шкотска играат со резултат 3:0 на „Алијанц Арена...

Вирц го постигна првиот гол на ЕП 2024

Вирц го постигна првиот гол на ЕП 2024

Минхен, 14 јуни 2024 (МИА) - Германија и Шкотска играат со резултат 2:0 на „Алијанц арената“ во Минх...

Саутгејт: Ќе се обидеме да направиме нешто што на ниту еден англиски тим му нема успеано досега

Саутгејт: Ќе се обидеме да направиме нешто што на ниту еден англиски тим му нема успеано досега

Берлин, 14 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на Англија, Герет Саутгејт ги сподели своите очекувања за по...

Роналдо: Знам дека немам уште многу години во фудбалот

Роналдо: Знам дека немам уште многу години во фудбалот

Берлин, 12 јуни 2024 (МИА) - Напаѓачот на Португалија, Кристијано Роналдо уште еднаш се најде во цен...

Куман: Веќе не се работи за спорт, ги убиваат фудбалерите

Куман: Веќе не се работи за спорт, ги убиваат фудбалерите

Хамбург, 12 јуни 2024 (МИА) - Сè поголемиот број на натпревари во фудбалот го загрижува селекторот н...

Image

Остани поврзан