• петок, 29 септември 2023

Татко пријавил физички напад од наставник врз неговиот син

Татко пријавил физички напад од наставник врз неговиот син

Скопје, 28 мај 2023 (МИА) - Татко пријавил физички напад од наставник врз неговиот син, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи.

- Синоќа во 21 часот, 38-годишниот скопјанец Н.А. пријавил дека претходниот ден, околу 8 часот, во основно училиште на подрачјето на Бит Пазар, неговиот малолетен син бил физички нападнат од наставникот А.И, појаснуваат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. бд/ев/

Фото: Архива

Остани поврзан