• недела, 14 јули 2024
Високи температури и УВ-индекс, на повеќе места портокалово ниво за опасност

Високи температури и УВ-индекс, на повеќе места портокалово ниво за опасност

Скопје, 11 јули 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и многу то...

ОПЕК ја задржа прогнозата за раст на побарувачката на нафта годинавa на 2,2 милиони барели

ОПЕК ја задржа прогнозата за раст на побарувачката на нафта годинавa на 2,2 милиони барели

Виена, 10 јули 2024 (МИА) - Организацијата на земјите извознички на нафта (ОПЕК) во својот најнов ме...

Продолжува периодот на многу топло време, наместа над 40 степени

Продолжува периодот на многу топло време, наместа над 40 степени

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - Времето денеска во земјава ќе биде сончево и многу топло попладне со ма...

Сончево и топло, температура до 36 степени

Сончево и топло, температура до 36 степени

Скопје, 6 јули 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со...

Следните два дена облачно и посвежо со локален пороен дожд и грмежи

Следните два дена облачно и посвежо со локален пороен дожд и грмежи

Скопје, 2 јули 2024 (МИА) - Во следните два дена ќе преовладува променливо облачно и посвежо време с...

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Скопје, 29 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност....

Викдендов сончево и топло, од вторник повторна дестабилизација на времето

Викдендов сончево и топло, од вторник повторна дестабилизација на времето

Скопје, 28 јуни 2024 (МИА) - Во деновите од викендот и во понеделник времето ќе биде сончево и топло...

Сончево и топло со локална облачност, температура до 35 степени

Сончево и топло со локална облачност, температура до 35 степени

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална обла...

Викендов стабилно со пораст на дневната температура, од понеделник повторно локален дожд и грмежи попладне

Викендов стабилно со пораст на дневната температура, од понеделник повторно локален дожд и грмежи попладне

Скопје, 15 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб...

Од четврток услови за врнежи и пад на температурите, викендот стабилно и сончево

Од четврток услови за врнежи и пад на температурите, викендот стабилно и сончево

Скопје, 11 куни 2024 (МИА) - До четврток ќе се задржи сончево и многу топло време, особено утре кога...

УХМР: Се очекува летово да биде сушно и натпросечно топло

УХМР: Се очекува летово да биде сушно и натпросечно топло

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) - Со голема веројатност се очекува дека летото 2024 ќе биде топло и сушно...

УХМР: До среда сончево и топло, на одредени места со температури до 40 степени

УХМР: До среда сончево и топло, на одредени места со температури до 40 степени

Скопје, 9 јуни 2024 (МИА) - До среда ќе се задржи сончево и многу топло време со мала до умерена лок...

Сончево и топло, температура до 36 степени

Сончево и топло, температура до 36 степени

Скопје, 8 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облач...

За викендот сончево и топло

За викендот сончево и топло

Скопје, 7 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облач...

Сончево и ветровито, локално пороен дожд и грмежи кон крајот на денот

Сончево и ветровито, локално пороен дожд и грмежи кон крајот на денот

Скопје, 1 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе...

Image

Остани поврзан