• недела, 14 јули 2024
Маск ја повлече тужбата против „Опен-АИ“, откако објавија негови пишани пораки

Маск ја повлече тужбата против „Опен-АИ“, откако објавија негови пишани пораки

Лос Анџелес, 12 јyни 2024 (МИА) - Mилијардерот и сопственик на социјалната мрежа „X“ и компаниите „Т...

Скарлет Јохансон обвинува: „Опен-АИ“ го копирала нејзиниот глас без дозвола

Скарлет Јохансон обвинува: „Опен-АИ“ го копирала нејзиниот глас без дозвола

Лос Анџелес, 21 мај 2024 (МИА) - Американската глумица Скарлет Јохансон ја обвини фирмата „Опен-АИ“...

„Опен-АИ“ со новости околу „Чет-ГПТ“

„Опен-АИ“ со новости околу „Чет-ГПТ“

Лос Анџелес, 14 мај 2024 (МИА) - Компанијата „Опен-АИ“ ја претстави најновата надградба на својата т...

„Опен-АИ“: Сем Алтман, (неодамна отпуштен), се враќа на чело на компанијата

„Опен-АИ“: Сем Алтман, (неодамна отпуштен), се враќа на чело на компанијата

Лос Анџелес, 22 ноември 2023 (МИА) - Технолошката компанија „Опен-АИ“ денеска преку мрежата „Х“ сооп...

„Чет-ГПТ“ отсега и на „Андроид“

„Чет-ГПТ“ отсега и на „Андроид“

Лос Анџелес, 26 јули 2023 (МИА) - Компанијата „Опен-АИ“, како што најави, ја пушти „Чет-ГПТ“ апликац...

„Опен-АИ“ најави „Чет-ГПТ“ апликација за „Епл“ уредите со „ИОС“ оперативен систем

„Опен-АИ“ најави „Чет-ГПТ“ апликација за „Епл“ уредите со „ИОС“ оперативен систем

Лос Анџелес, 19 мај 2023 (МИА) - „Опен-АИ“ одлучи да им го олесни прист...

„Кумот на вештачката интелигенција“ го напушти „Гугл“, па проговори за ризиците на новата технологија

„Кумот на вештачката интелигенција“ го напушти „Гугл“, па проговори за ризиците на новата технологија

Лос Анџелес, 2 мај 2023 (МИА) - Компјутерскиот научник кого често го нарекуваат „кум на вештачката и...

Image

Остани поврзан