• недела, 14 јули 2024
Ал-Хути: Ќе го гаѓаме секој брод што ќе се упати кон израелските пристаништа

Ал-Хути: Ќе го гаѓаме секој брод што ќе се упати кон израелските пристаништа

Сана, 16 мај 2024 (МИА) - Водачот на јеменската бунтовничка група Хути, Абдулмалик ал-Хути, денеска...

Ал-Хути: Ќе продолжиме со ескалацијата доколку не запре израелската офанзива на Газа

Ал-Хути: Ќе продолжиме со ескалацијата доколку не запре израелската офанзива на Газа

Сана, 6 февруарти 2024 (МИА) - Лидерот на јеменските бунтовници Мохамед Али ал-Хути денеска изјави д...

Image

Остани поврзан