• четврток, 18 јули 2024
Алонсо го сака Кристијано Роналдо во Баер Леверкузен

Алонсо го сака Кристијано Роналдо во Баер Леверкузен

Ријад, 28 мај 2024 (МИА) - Кристијано Роналдо имаше многу силна сезона со тимот на Ал Наср, завршува...

Алонсо ги пофали фудбалерите на Баер за настапот во финалето на Купот на Германија

Алонсо ги пофали фудбалерите на Баер за настапот во финалето на Купот на Германија

Леверкузен, 27 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Баер, Чаби Алонсо, се осврна на победата на тимот во фин...

Алонсо за поразот во финалето на ЛЕ: Аталанта беше подобра во сите аспекти

Алонсо за поразот во финалето на ЛЕ: Аталанта беше подобра во сите аспекти

Даблин, 23 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Баер, Чаби Алонсо ги сумираше впечатоците од финалето на Лиг...

Алонсо пред финалето на ЛЕ: Најважен ќе биде менталитетот

Алонсо пред финалето на ЛЕ: Најважен ќе биде менталитетот

Даблин, 22 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Баер, Чаби Алонсо ги сподели своите очекувања за финалето на...

Баер го победи Аугсбург и ја заврши сезоната во Бундеслигата без пораз

Баер го победи Аугсбург и ја заврши сезоната во Бундеслигата без пораз

Леверкузен, 18 мај 2024 (МИА) - Баер попладнево оствари домашна победа над Аугсбург (2:1) во натпрев...

Алонсо: Сакаме да останеме непоразени

Алонсо: Сакаме да останеме непоразени

Леверкузен, 17 мај 2024 (МИА) - Баер Леверкузен веќе ја обезбеди титулата во Бундеслигата, но има уш...

Алонсо: Предавањето на трофејот во Леверкузен ќе биде исклучително посебен настан

Алонсо: Предавањето на трофејот во Леверкузен ќе биде исклучително посебен настан

Леверкузен, 14 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Баер Леверкузен, Чаби Алонсо ги сподели своите емоции по...

Алонсо по победата над Рома: Сè беше прилично јасно, навистина настапивме на високо ниво

Алонсо по победата над Рома: Сè беше прилично јасно, навистина настапивме на високо ниво

Рим, 3 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Баер Леверкузен, Чаби Алонсо ги пофали своите играчи по победата од 2:0 над Рома...

Де Роси за дуелот со Алонсо во ЛЕ: Го почитувам уште од кога беше играч

Де Роси за дуелот со Алонсо во ЛЕ: Го почитувам уште од кога беше играч

Рим, 19 април 2024 (МИА) - Тренерот на Рома, Даниеле де Роси, ја прокоментира големата победа на тим...

Алонсо со критики кон тимот и покрај крајниот успех против Вест Хем

Алонсо со критики кон тимот и покрај крајниот успех против Вест Хем

Лондон, 19 април 2024 (МИА) - Тренерот на Баер Леверкузен, Чаби Алонсо, изрази незадоволство по рева...

Алонсо најмалку уште две години на патеките во Формула 1

Алонсо најмалку уште две години на патеките во Формула 1

Мадрид, 13 април 2024 (МИА) - Шпанскиот пилот Фернандо Алонсо по потпишувањето на новиот договор со...

Алонсо останува во Астон Мартин 

Алонсо останува во Астон Мартин 

Силверстон, 11 април 2024 (МИА) - Фернандо Алонсо ќе продолжи да се трка за Формула 1 тимот на Астон...

Алонсо: Леверкузен не размислува за титулата во Германија

Алонсо: Леверкузен не размислува за титулата во Германија

Леверкузен, 10 април 2024 (МИА) - Тренерот на Баер Леверкузен, Чаби Алонсо, инсистираше на тоа дека...

Алонсо за титулата: Ништо не е решено, ќе останеме фокусирани

Алонсо за титулата: Ништо не е решено, ќе останеме фокусирани

Леверкузен, 7 април 2024 (МИА) - Лидерот во германската Бундеслига, Баер Леверкузен, се приближи до...

Алонсо ја менува Барса во Атлетико Мадрид

Алонсо ја менува Барса во Атлетико Мадрид

Барселона, 2 април 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Барселона, Маркос Алонсо, кариерата ќе ја продолжи в...

Image

Остани поврзан