• недела, 14 јули 2024
Манчестер јунајтед подготвен да плати 40 милиони евра за Циркзи

Манчестер јунајтед подготвен да плати 40 милиони евра за Циркзи

Лондон, 7 јули 2024 (МИА) – Англискиот фудбалски гигант Манчестер Јунајтед е подготвен да го пла...

Тен Хег го продолжи договорот со Манчестер јунајтед

Тен Хег го продолжи договорот со Манчестер јунајтед

Манчестер, 4 јули 2024 (МИА) - Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг, потпиша нов договор со...

Тен Хaг го засилува стручниот штаб со легенда на Јунајтед

Тен Хaг го засилува стручниот штаб со легенда на Јунајтед

Манчестер, 27 јуни 2024 (МИА) - Ерик Тен Хаг дефинитивно останува на клупата на Манчестер Јунајтед,...

Лацио понуди 35 милиони евра за Гринвуд

Лацио понуди 35 милиони евра за Гринвуд

Лондон, 20 јуни 2024 (МИА) - Лацио е во преговори за ангажирање на напаѓачот на Манчестер јунајтед,...

Тен Хаг ќе остане во Јунајтед, но ќе има мал трансфер буџет

Тен Хаг ќе остане во Јунајтед, но ќе има мал трансфер буџет

Манчестер, 13 јуни 2024 (МИА) - Ерик тен Хаг ќе има многу ограничени финансиски ресурси за да работи...

Борусија нема шанси да го задржи Санчо

Борусија нема шанси да го задржи Санчо

Дортмунд, 11 јуни 2024 (МИА) - Германскиот прволигаш Борусија Дортмунд нема шанси да го задржи Џејде...

Тухел реши да не ги продолжи преговорите со Манчестер јунајтед, ќе паузира од фудбалот

Тухел реши да не ги продолжи преговорите со Манчестер јунајтед, ќе паузира од фудбалот

Манчестер, 9 јуни 2024 (МИА) - Томас Тухел нема да биде дел од Манчестер јунајтед.  Спо...

Шешко за неколку дена ќе одлучи за својата иднина,  Арсенал, Јунајтед и Челси во исчекување

Шешко за неколку дена ќе одлучи за својата иднина, Арсенал, Јунајтед и Челси во исчекување

Лондон, 5 јуни 2024 (МИА) - Словенечкиот напаѓач Бенјамин Шешко ќе земе дополнителни неколку дена за...

Јунајтед му нуди нов договор на ветеран

Јунајтед му нуди нов договор на ветеран

Манчестер, 5 јуни 2024 (МИА) - Ветеранот Џони Еванс преговара за нов договор со Манчестер Јунајтед,...

Манчестер јунајтед ќе донесе одлука за Тен Хаг кога ќе се сумираат резултатите од сезоната

Манчестер јунајтед ќе донесе одлука за Тен Хаг кога ќе се сумираат резултатите од сезоната

Манчестер, 29 мај 2024 (МИА) - Иднината на тренерот Ерик тен Хаг во Манчестер јунајтед останува неиз...

Тен Хаг: Имаме одлична можност да освоиме втор трофеј за две години

Тен Хаг: Имаме одлична можност да освоиме втор трофеј за две години

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, верува дека неговиот т...

Гвардиола: Го почитуваме Јунајтед и нивната историја, но во последната деценија бевме подобри

Гвардиола: Го почитуваме Јунајтед и нивната историја, но во последната деценија бевме подобри

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола вели дека е пријатно изнен...

Онана: Освојувањето на ФА Купот нема да ја направи нашата сезона успешна

Онана: Освојувањето на ФА Купот нема да ја направи нашата сезона успешна

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Голманот на Манчестер Јунајтед, Андре Онана не верува дека евентуален...

Мегваер го пропушта финалето на ФА Купот

Мегваер го пропушта финалето на ФА Купот

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер ќе го пропушти финал...

Раководството на Јунајтед веќе одлучило за иднината на Тен Хаг

Раководството на Јунајтед веќе одлучило за иднината на Тен Хаг

Манчестер, 22 мај 2024 (МИА) - Манчестер Јунајтед веќе донел одлука да се раздели со својот менаџер...

Image

Остани поврзан