• петок, 21 јуни 2024
Јувентус заинтересиран за Санчо

Јувентус заинтересиран за Санчо

Торино, 18 јуни 2024 (МИА) - Јувентус е заинтересиран за играчот од средниот ред на Манчестер јунајт...

Јувентус понуди 40 милиони фунти за Гринвуд

Јувентус понуди 40 милиони фунти за Гринвуд

Торино, 13 јуни 2024 (МИА) - Јувентус испратил понуда од 40 милиони фунти за крилниот напаѓач на Ман...

Мота официјално нов тренер на Јувентус

Мота официјално нов тренер на Јувентус

  Торино, 12 јуни 2024 (МИА) – Италијанскиот фудбалски гигант Јувентус го назначи вечер...

Бразилецот Луис заминува од Астон Вила

Бразилецот Луис заминува од Астон Вила

Бирмингем, 10 јуни 2024 (МИА) – Премиерлигашот Астон Вила ќе се раздели ова лето со 26-годишниот...

Јувентус размислува за враќање на Мората

Јувентус размислува за враќање на Мората

Торино, 9 јуни 2024 (МИА) - Јувентус може да се обиде да го врати напаѓачот на Атлетико Мадрид, Алва...

Јувентус и Алегри официјално ја прекинаа соработката

Јувентус и Алегри официјално ја прекинаа соработката

  Торино, 4 јуни 2024 (МИА) – Управниот одбор на италијанскиот фудбалски клуб Јувентус...

Алегри ќе го тужи Јувентус поради отказот

Алегри ќе го тужи Јувентус поради отказот

Торино, 1 јуни 2024 (МИА) - Поранешниот тренер на Јувентус, Масимилијано Алегри може да поднесе тужба против клубот з...

Бонучи стави крај на кариерата

Бонучи стави крај на кариерата

Истанбул, 26 мај 2024 (МИА) – Легендарниот 37-годишен италијански фудбалер Леонардо Бонучи одлуч...

Алекс Сандро го напушта Јувентус

Алекс Сандро го напушта Јувентус

  Торино, 25 мај 2024 (МИА) – Дефанзивецот на Јувентус, Алекс Сандро ќе го напушти клуб...

Мота наследник на Алегри во Јувентус

Мота наследник на Алегри во Јувентус

Рим, 23 мај 2024 (МИА) – Италијанскиот фудбалски гигант го назначи Тиаго Мота за нов тренер, обј...

Јувентус ќе го продолжи договорот на Камбијасо до 2028 година

Јувентус ќе го продолжи договорот на Камбијасо до 2028 година

Торино, 22 мај 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Јувентус, Андреа Камбијасо е блиску до продолжување на д...

За прв пат во историјата Јувентус не загуби натпревар од Серија А, во кој заостануваше со три гола

За прв пат во историјата Јувентус не загуби натпревар од Серија А, во кој заостануваше со три гола

Болоња, 21 мај 2024 (МИА) - Јувентус синоќа ремизираше на гостувањето кај Болоња во натпреварот од 3...

Тренерот на младинците ќе го води Јувентус до крајот на тековната сезона

Тренерот на младинците ќе го води Јувентус до крајот на тековната сезона

Торино, 19 мај 2024 (МИА) - Тренерот на тимот на Јувентус до 21 година, Паоло Монтеро ќе го предводи...

Официјално: Јувентус го отпушти Алегри

Официјално: Јувентус го отпушти Алегри

Торино, 17 мај 2024 (МИА) - Јувентус и официјално го отпушти тренерот на тимот, Масимилијано Алегри,...

Алегри го напушти Јувентус?

Алегри го напушти Јувентус?

Торино, 17 мај 2024 (МИА) - Фудбалскиот тренер на Јувентус, Масимо Алегри пред крајот на тренингот г...

Image

Остани поврзан