• петок, 21 јуни 2024
Саутгејт го „отпиша“ Медисон од списокот за ЕВРО2024

Саутгејт го „отпиша“ Медисон од списокот за ЕВРО2024

  Лондон, 6 јуни 2024 (МИА) – Играчот за врска на премиерлигашот Тотенхем, Џејмс Медисо...

Вернер останува во Тотенхем уште една година

Вернер останува во Тотенхем уште една година

Лондон, 28 мај 2024 (МИА) - Германскиот фудбалер, Тимо Вернер ја продолжи соработката со Тотенхем.

Постекоглу бара од Тотенхем да ангажира најмалку тројца играчи на лето

Постекоглу бара од Тотенхем да ангажира најмалку тројца играчи на лето

Лондон, 21 мај 2024 (МИА) - Анже Постекоглу побара од Тотенхем да ангажира најмалку тројца играчи ов...

Барнли загуби од Тотенхем и испадна од Премиер лигата

Барнли загуби од Тотенхем и испадна од Премиер лигата

Лондон, 11 мај 2024 (МИА) - Тотенхем на домашен терен попладнево го совлада Барнли со 2:1 во натпрев...

На Тотенхем му треба рестарт и нов правец, категоричен е Постекоглу

На Тотенхем му треба рестарт и нов правец, категоричен е Постекоглу

Лондон, 4 мај 2024 (МИА) - На Тотенхем му треба рестарт и нов почеток во друга насока, изјави менаџе...

За Вернер од Тотенхем заврши сезоната

За Вернер од Тотенхем заврши сезоната

Лондон, 1 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Тотенхем, Тимо Вернер, поради повреда ќе отсуствува до крајо...

Конте седнува на клупата на Наполи

Конте седнува на клупата на Наполи

  Рим, 27 април 20204 (МИА) – Поранешниот селектор на фудбалската репрезентација на Ита...

Тотенхем брза со трансферот на Галагер

Тотенхем брза со трансферот на Галагер

Тотенхем брза со трансферот на Галагер Лондон, 12 април 2024 (МИА) – Тотенхем сака да го анг...

Постекоглу: Тотенхем следната година ќе се бори за титулата

Постекоглу: Тотенхем следната година ќе се бори за титулата

Лондон, 2 април 2024 (МИА) - Тренерот на Тотенхем, Анге Постекоглу, изрази надеж дека следната годин...

Баерн во Лондон ќе одигра пријателски натпревар со Тотенхем

Баерн во Лондон ќе одигра пријателски натпревар со Тотенхем

Лондон, 27 март 2024 (МИА) – Актуелниот шампион во германската Бундеслига, Баерн Минхен, закажа приј...

Ал-Итихад подготвен да даде 100 милиони евра за Ричарлисон

Ал-Итихад подготвен да даде 100 милиони евра за Ричарлисон

Лондон, 17 март 2024 (МИА) - Ал-Итихад не успеа да го убеди Мохамед Салах да му се приклучи на клубо...

Кулушевски: Се чувствував засрамено и безвредно во Јувентус

Кулушевски: Се чувствував засрамено и безвредно во Јувентус

Торино, 13 март 2024 (МИА) - Фудбалерот на Тотенхем, Дејан Кулушевски пред медиумите зборуваше за пе...

Тотенхем еден месец без повредениот Ришарлисон

Тотенхем еден месец без повредениот Ришарлисон

  Лондон, 2 март 2024 (МИА) – Фудбалерот на Тотенхем, Ришарлисон, најмалку еден месец ќ...

Сон започна преговори за долгорочен договор со Тотенхем

Сон започна преговори за долгорочен договор со Тотенхем

Лондон, 1 март 2024 (МИА) - Големата ѕвезда на Тотенхем, Хјун-мин Сон, многу наскоро ќе започне прег...

Романецот Драгушин во Тотенхем до 2030

Романецот Драгушин во Тотенхем до 2030

Лондон, 12 јануари 2024 (МИА) – Досегашниот фудбалер на Рома, Раду Драгушин, потпиша договор со Тоте...

Image

Остани поврзан