• недела, 14 јули 2024
Израел ги негира обвинувањата за геноцид во Газа и вели дека прави се што може за да ги заштити цивилите

Израел ги негира обвинувањата за геноцид во Газа и вели дека прави се што може за да ги заштити цивилите

Хаг, 17 мај 2024 (МИА) - Израел денеска ги отфрли обвинувањата за геноцид, тврдејќи пред највисокиот...

Израелската армија негира дека знаела за плановите на Хамас

Израелската армија негира дека знаела за плановите на Хамас

Ерусалим, 4 декември 2023 (МИА) - Израелската армија денеска соопшти дека не е точно оти знаела за п...

Image

Остани поврзан