• недела, 14 јули 2024
ЕВРО2024: Петмина повредени во пресметка меѓу англиски и холандски навивачи

ЕВРО2024: Петмина повредени во пресметка меѓу англиски и холандски навивачи

  Дортмунд, 10 јули 2024 (МИА) – Пет лица се повредени во тепачка меѓу навивачи на англ...

Белингем избегна суспензија, казнет само парично

Белингем избегна суспензија, казнет само парично

  Нион, 5 јули 2024 (МИА) – Англискиот фудбалски репрезентативец Џуд Белингем избегна с...

УЕФА собра над 1.2 милиони евра од казни за фрлање пивски чаши на ЕВРо2024

УЕФА собра над 1.2 милиони евра од казни за фрлање пивски чаши на ЕВРо2024

  Нион, 5 јули 2024 (МИА) – Фрлањето пластични чаши за пиво на терените за време на ЕВР...

ЕВРО2024: Спречен влез на 37 хулигани

ЕВРО2024: Спречен влез на 37 хулигани

Берлин, 1 јули 2024 (МИА) – Полицијата во германската покраина Баварија, која патролира на грани...

Протести во Норвешка против ВАР технологијата

Протести во Норвешка против ВАР технологијата

Осло, 28 јуни 2024 (МИА) – Навивачите на норвешкиот прволигаш Лилестром протестираа на иновативе...

ЕВРО2024: Тројца избодени со нож во фан зона во Штутгарт

ЕВРО2024: Тројца избодени со нож во фан зона во Штутгарт

  Штутгарт, 28 јуни 2024 (МИА) – Дваесет и петгодишен маж е приведен откако нападнал со...

Кварацхелија: Ова е најдобриот ден во животот на грузиските фудбалски навивачи

Кварацхелија: Ова е најдобриот ден во животот на грузиските фудбалски навивачи

Гелзенкирхен, 27 јуни 2024 (МИА) - Грузискиот репрезентативен напаѓач Квича Кварацхелија, откако ја...

Навивачите на Англија фрлаа чаши кон Саутгејт: Го разбирам тоа

Навивачите на Англија фрлаа чаши кон Саутгејт: Го разбирам тоа

Келн, 26 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на Англија, Герет Саутгејт го коментираше однесувањето на англ...

Знаме со порака „Косово е Албанија“ и антисрпско скандирање на трибините во Хамбург

Знаме со порака „Косово е Албанија“ и антисрпско скандирање на трибините во Хамбург

  Хамбург, 19 јуни 2024 (МИА) – Албанските навивачи на денешниот дуел против Хрватска (...

ЕВРО2024: Англиски и српски навивачи се судрија во Гелзенкирхен

ЕВРО2024: Англиски и српски навивачи се судрија во Гелзенкирхен

  Гелзенкирхен, 16 јуни 2024 (МИА) – Во пресрет на вечерашниот натпревар од групата Ц м...

Инцидентот во Хамбург не е поврзан со ЕВРО2024, тврди полицијата

Инцидентот во Хамбург не е поврзан со ЕВРО2024, тврди полицијата

  Хамбург, 16 јуни 2-24 (МИА) – Полицијата во Хамбург застрела попладнево маж вооружен...

ЕВРО2024: Премиерниот натпревар го следеле 22 милиони телевизиски гледачи во Германија

ЕВРО2024: Премиерниот натпревар го следеле 22 милиони телевизиски гледачи во Германија

  Берлин, 15 јуни 2024 (МИА) – Воведниот натпревар на Европското фудбалско првенство во...

ЕВРО2024: Пивски рестрикции на дуелот меѓу Англија и Србија

ЕВРО2024: Пивски рестрикции на дуелот меѓу Англија и Србија

  Гелзенкирхен, 15 јуни 2024 (МИА) – Германската полиција соопшти дека ќе воведе рестри...

Навивачите на Ливерпул го избраа Салах за фудбалер на сезоната

Навивачите на Ливерпул го избраа Салах за фудбалер на сезоната

Ливерпул, 7 јуни 2024 (МИА) – Мохамед Салах беше избран за најдобар фудбалер на Ливерпул за сезо...

Навивачите на Партизан го прекинаа финалето, Црвена ѕвезда пред одбрана на титулата

Навивачите на Партизан го прекинаа финалето, Црвена ѕвезда пред одбрана на титулата

  Белград, 6 јуни 2024 (МИА) – Директорот на кошаркарската лига на Србија, Александар Г...

Image

Остани поврзан