• петок, 21 јуни 2024
Украина уништи 10 дронови лансирани од Русија

Украина уништи 10 дронови лансирани од Русија

Киев, 18 јуни 2024 (МИА) - Воздухопловните сили на Украина денеска соопштија дека украинските систем...

ИДФ: Соборени 11 од 16 беспилотни летала на Хезболах во изминатите 72 часа

ИДФ: Соборени 11 од 16 беспилотни летала на Хезболах во изминатите 72 часа

Тел Авив, 14 јуни 2024 (МИА) - Израелските одбранбени сили (ИДФ) денеска соопштија дека нивните сист...

Украина: Уништени 12 проектили и 31 беспилотно летало за време на руските воздушни напади ноќеска

Украина: Уништени 12 проектили и 31 беспилотно летало за време на руските воздушни напади ноќеска

Киев, 26 мај 2024 (МИА) - Украинските воздухопловни сили соопштија дека уништиле 12 проектили и 31 д...

Украина со шест беспилотни летала погоди руска рафинерија

Украина со шест беспилотни летала погоди руска рафинерија

Москва, 20 мај 2024 (МИА) - Руската нафтена рафинерија во Славјанск, Краснодарската територија, беше...

Укранските сили собориле 17 дрона упатени кон регионот на Одеса

Укранските сили собориле 17 дрона упатени кон регионот на Одеса

Киев, 9 мај 2024 (МИА) - Ноќта на 9 мај, непријателот нападна од Чауд - Крим со 20 дронови, објави н...

Шмигал: Украинската влада одвои уште 392 милиони долари за набавка на дронови за армијата

Шмигал: Украинската влада одвои уште 392 милиони долари за набавка на дронови за армијата

Киев, 30 април 2024 (МИА) - Украинската влада одвои уште 15,5 милијарди гривни (392 милиони долари)...

САД соборија пет беспилотни летала над Црвеното Море

САД соборија пет беспилотни летала над Црвеното Море

Вашингтон, 29 април 2024 (МИА) - Американската војска рано утринава собори пет беспилотни летала над Црвеното Мо...

САД соопштија дека уништиле беспилотни летала на Хутите откако бунтовниците лансирале ракета во Аденскиот Залив

САД соопштија дека уништиле беспилотни летала на Хутите откако бунтовниците лансирале ракета во Аденскиот Залив

Вашингтон, 26 април 2024 (МИА) - Војската на САД денеска соопшти дека коалициските сили „ангажирале...

Белорусија: Спречен напад од Литванија; Вилнус ги отфрла тврдењата

Белорусија: Спречен напад од Литванија; Вилнус ги отфрла тврдењата

Минск, 25 април 2024 (МИА) - Шефот на белоруската безбедносна служба Иван Тертел изјави дека службат...

САД собориле четири дронови над Јемен

САД собориле четири дронови над Јемен

Вашингтон, 25 април 2024 (МИА) - Соединетите Американски Држави (САД) соборија четири беспилотни лет...

Седум лица повредени во руски напад со дронови врз Одеса

Седум лица повредени во руски напад со дронови врз Одеса

Одеса, 23 април 2024 (МИА) - Седум лица се повредени, меѓу кои две деца, во напад на руски дрон врз...

Курти: Српската војска изведува вежби со дронови-камикази близу границите со Косово и Црна Гора

Курти: Српската војска изведува вежби со дронови-камикази близу границите со Косово и Црна Гора

Приштина, 19 април 2024 (МИА) – Косовскиот премиер, Албин Курти изјави дека српската армија ги извед...

Во рускиот напад на Чернигов загинаа 11 лица, во Русија соборени неколку украински дронови

Во рускиот напад на Чернигов загинаа 11 лица, во Русија соборени неколку украински дронови

Киев, 17 април 2024 (МИА) - Најмалку 11 лица загинаа, а 22 се ранети во денешната експлозија на три...

Иран објави детали за ракетите и дроновите користени во нападот врз Израел

Иран објави детали за ракетите и дроновите користени во нападот врз Израел

Техеран, 16 април 2024 (МИА) - Иранските државни медиуми објавија детали за оружјето користено во на...

Американската војска уништи 80 дронови и шест проектили лансирани од Иран и Јемен

Американската војска уништи 80 дронови и шест проектили лансирани од Иран и Јемен

Вашингтон, 15 април 2024 (МИА) - Американските сили, со поддршка од разорувачи на европската команда...

Image

Остани поврзан