• недела, 14 јули 2024
Напаѓачот на Фицо призна вина

Напаѓачот на Фицо призна вина

Братислава, 18 мај 2024 (МИА) – Осомничениот за нападот врз словенечкиот премиер Јурај Цинтула денес...

Излегува на слобода атентаторот на Роналд Реган

Излегува на слобода атентаторот на Роналд Реган

Вашингтон, 2 јуни 2022 (МИА) - Судија го прифати барањето за безусловно ослободување на Џон Хинкли Јуни...

Image

Остани поврзан