• понеделник, 04 март 2024

Феран Торес би можел да ја напушти Барселона во јануари

Феран Торес би можел да ја напушти Барселона во јануари

Барселона, 7 декември 2023 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Барселона, Феран Торес би можел да го напушти тимот во зимскиот преоден рок. 

Тренерот на Каталонците Чави не смета на играчот, пренесува „AS“.

Според шпанскиот спортски весник, фудбалерот се плаши да не го загуби местото во шпанската репрезентација поради недоволната минутажа. Подготвен е да менува тим и бара нов клуб.

Оваа сезона 23-годишниот Торес одигра 14 натпревари во Ла Лига и постигна три гола. зс/

Фото: Фејсбук „Torres“

Остани поврзан